20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 13:59

Тајсон Фјури влегува во психијатриска клиника

Тајсон Фјури најверојатно ќе стапне во психијатриска клиника. Веќе поранешниот светски шампион во бокс за професионалци страда од манијакална депресија, која била дијагностицирана кај специјалист....

Бокс репрезентацијата од 1 до 10 мај на подготовки во Турција со помош на...

Македонската бокс репрезентација од 1 до 10 мај ќе замине на подготовки во Ајвалик во Турција, каде што ќе се подготвува со репрезентациите на...

„Мечот на шампионите“ на 14 октомври по трети пат (ВИДЕО)

Дали Гоце Јанески ќе остане неприкосновен во „Мечот на шампионите“ и ќе го освои по трети пат или оваа година таа чест ќе ја...

Педраза го победи Белтран и избори меч со Ломаченко (ВИДЕО)

Хозе Педраза (25-1, 12 КО) е новиот ВБО шампион во лесна категорија. 29-годишниот Порториканец во Глендел со едногласна одлука на судиите (117-110, 117-110, 115-112) го...

Бадр Хари: Нема да се борам со Рико Верховен во септември

Кик бокс легендата Бадр Хари денес ги негираше гласините и рече дека нема да се бори на Глори 59: Амстердам против Рико Верховен. Пред еден...

Џој Џојс по 11-тата победа: Дубоа сега знае што го чека (ВИДЕО)

Со нокаут-победата над Михаел Валиш, Џој Џојс дојде до 11-та професионална победа. Исклучително успешно враќање во рингот на сребрениот Олимпиец од Рио де Жанеиро, британскиот...

Вероника Костовска: Наградата е чест и задоволство за резултатите во 2015 година! (ФОТО)

Најдобрата млада спортистка во Македонија за 2015 година, Вероника Костовска, за Ipon.mk изјави: „Оваа награда за мене претставува чест, задоволство и голема сатисфакција за трудот...

Федор-Силва на 26 август?!

По она што е објавено на Фејсбук профилот на Федор Емилијаненко се чини дека во август ќе геледаме голем спектакал од промоцијата Ризин. За 28...

Сансаи е најуспешен клуб со 22 медали на „Никола Грдановски – Нике“ (ФОТО)

Карате клубот Сансаи од Кавадарци е најуспешен клуб со освоени 16 златни, 10 сребрени и 6 бронзени медали на Меѓународниот турнир „Никола Грдановски –...

Мет Митрион – Сергеј Харитонов во главната борба на Белатор 224

Мет Митрион и Сергеј Хаританов повторно ќе се сретнат во Конектикат, за да ги расчистат сметките. Тие...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

Димевски: По од два олимписки циклуса, имаме двајца спортисти со олимписка норма

Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски изрази задоволство од фактот што по 13 години, Македонија ќе оди на Олимпијада со двајца спортисти кои имаат...