Мајк Тајсон даде согласност за боксерски меч со Џејк Пол

Мајк Тајсон рече дека боксерскиот судир со ѕвездата на Јутјуб Џејк Пол треба да се случи оваа година. Извештаите покажуваат дека Пол се согласил да...

Витакер ќе ја оперира раката

Шампионот на УФЦ во средна категорија, Роберт Витар, ќе биде подложен на операција на раката. Добил фрактура за време на епскиот дуел со Јоел...

Мек Грегор и Мејведер наскоро повторно би можеле да бидат во рингот! Познатиот Ирец...

Големата ѕвезда на УФЦ Конор Мек Грегор покажа интерес за возвраниот боксери меч против Флојд Мејведер. Нивниот судир во август 2017 година предизвика големо внимание...

Македонските спортисти го развеаја македонското знаме на Медитеранските игри во Оран (ФОТО)

Македонскиот тим на Медитеранските игри во Оран, Алжир вечерва продефилира на церемонијата на свеченото отворање. Македонското знаме на отворањето го развеаја таеквондистот Дејан Георгиевски и...

Mојсовски му додели плакета на каратистот Љупче Михајлов

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, денес оствари средба со каратистот Љупчо Михајлов кој освои бронзен медал на Европското првенство за...

Алџамеjн Стерлинг треба да го брани појасот во септември против поранешниот шампион Т.Ј. Дилашоу

Шампионот на УФЦ во бантам категорија, Алџамејн Стерлинг (21-3) ќе ја брани титулата против Т.Ј. Дилашоу (17-4). Нивната борба би можела да биде договорена...

Усик и Џошуа го имаа првото соочување во пресрет на реваншот (ВИДЕО)

Реваншот меѓу Александр Усик кој ги брани појасите на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија и Ентони Џошуа ќе се одржи на 20...

Гого Славески извојува уште една нокаут победа на БКФЦ 26, Паломино стана двоен шампион

Заврши настанот БКФЦ 26 кој се одржа на Флорида, Гого Славески забележа уште една нокаут победа. Во главната битка Луис Паломино стана двоен шампион. Шампионот...

Тауланд Јакупи освојувач на првиот Арена куп, Петар Арсовски најдобар техничар (ФОТО)

Тауланд Јакупи oд Косово е освојувач на првиот Арена купот во Скопје. Тој беше прогласен за најдобар боксер на дебитанското издание на Меѓународниот бокс...

Дaна Вајт: Волкановски ја доби почитта од сите

Дaна Вајт рече дека нема да му пречи на шампионот на организацијата во перо категорија (до 65 кг), Австралиецот со македонско потекло, Александар Волкановски,...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Македонските спортисти го развеаја македонското знаме на Медитеранските игри во Оран (ФОТО)

Македонскиот тим на Медитеранските игри во Оран, Алжир вечерва продефилира на церемонијата на свеченото отворање. Македонското знаме на отворањето го развеаја таеквондистот Дејан Георгиевски и...

Шампионска пресметка на титаните Мајк Тајсон и Ленокс Луис

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Мајк Тајсон отсекогаш барал предизвици, па така е и сега кога има 55 години. Адреналинот сè уште...

Тауланд Јакупи освојувач на првиот Арена куп, Петар Арсовски најдобар техничар (ФОТО)

Тауланд Јакупи oд Косово е освојувач на првиот Арена купот во Скопје. Тој беше прогласен за најдобар боксер на дебитанското издание на Меѓународниот бокс...

Канело распали по Головкин пред соочувањето: Пред камерите е пристоен, а подоцна зборува срања

Не недостигаше тензија. Синоќа се одржа прес-конференција по повод трилогијата меѓу Канело Алварез и Генади Головкин. Канело не го штедеше долгогодишниот ривал, а пред пресметката...

Џaрел Милер се врати со победа по падот на допинг тестот и три години...

Го надбоксира недорастнатиот противник противник. Поранешниот прв предизвикувач за светската титула која тогаш го држеше Ентони Џошуа, Џарел Милер, синоќа успешно се врати на боксот...

Нокаут од кој ретко се станува (ВИДЕО)

Полскиот боксер Артур Гроски вечерва доживеа брутален нокаут од својот сонародник Оскар Вирзејски. Дуелот меѓу двајцата до синоќа непоразени боксери заврши со нокаут во...

Достоен настап на Недановска и Реино на Европското првенство во Пореч

Македонските џудо репрезентативки Лилјана Недановска и Џенифер Реино го одработија настапот на Европското првенство за кадети во Пореч, Хравтска, но беа поразени. Џенифер Реино со...