15.8 C
Skopje
14/06/2021 | 22:35

Димовски загуби од Филиповиќ на „Роуд ту ОНЕ“

Александар Димовски – Димса загуби од Никола Филиповиќ во полуфиналето на тешкашкиот турнир на четиримината „Роуд ту ОНЕ Србија“ кој е официјална квалификацијаза азиската...

Самбото се враќа на Олимписките игри

Самбото се враќа таму каде што му е местото – меѓу олимписките спортови. Ова го потврди Извршниот одбор (ИО) на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), вчера предложи...

Клариса Шилдс дебитираше со нокаут во ММА (ВИДЕО)

Повеќекратната светска шампионка во три категории и двократната носителка на олимписки златен медал - Клариса Шилдс, ја импресионираше ММА заедницата, победувајќи во дебито во...

ВАКО е дел од олимпиското семејство, откако ИО на МОК предложи целосно признавање на...

Извршниот одбор (ИО) на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) вчера предложи за одобрување до Сесијата на МОК шест привремено признаeени меѓународни федерации (ИФ) за целосно...

Еди Херн: Усик ги прифати условите. Мечот е потврден!

Ентони Џошуа (24-1) ќе се соочи со Александар Усик (18-0) во меч за светските титули во тешка категорија на Британецот во верзиите на ВБА,...

Каратистите ги добија противниците за олимписките квалификации во Париз

Познати се противниците на македонските каратисти на Квалификациите за Олимписките игри во Токио од 11 до 13 јуни во Париз, Франција. Квалификации за Олимписките игри...

Димовски, Илиоски и Најдов успешно го минаа мерењето за утрешниот спектакл во Белград (ФОТО)

Александар Димовски – Димса, Бобан Илиоски и Дарко Најдов успешно го минаа мерењето за утрешниот настап на кик бокс спектаклот во Белград „Роуд ту...

Петар Арсовски освои бронза, но пропушти голема шанса за финале на „Купот на нациите“

Петар Арсовски освои бронзен медал на силниот Меѓународен турнир „Куп на нациите“ за јуниори во Врбас, Србија, но испушти голема шнаса за финале. Арсовски...

Александар Димовски-Димса: Тешкашкиот турнир на ОНЕ е голем предизвик за мене!

Александар Димовски – Димса утре е пред голем предизвик на тешкашкиот турнир на четиримината „Роуд ту ОНЕ Србија“, официјални квалификации за азиската промоција ОНЕ...

Бобан Илиоски: Противникот е искусен, ќе дадам се од себе за победа

Бобан Илиоски утре во Белград ќе биде дел од големиот кик бокс настан и во ВАКО Про ќе се бори со Месуд Селимовиќ од...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

Димевски: По од два олимписки циклуса, имаме двајца спортисти со олимписка норма

Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски изрази задоволство од фактот што по 13 години, Македонија ќе оди на Олимпијада со двајца спортисти кои имаат...

Каратистката Моника Стефановска најатрактивна на трибините во Букурешт (ФОТО)

Македонската каратистка, Моника Стефановска е голем поддржувач на националните репрезентации и важи за една од најубавите спортистки, а тоа не остана незабалежано на „Националната...

Тројца борачи се надеваат на репасаж на ЕП во Самоков, откако загубија во првите...

Тројцата наши борачи кои настапија денеска на Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, се поразени. Сепак, сите тројца имаат шанса за репасаж, бидејќи нивните...

Фјури: Вајлдер знае дека не може да ме победи

Тајсон Фјури, кој е актуелен светски шампион во тешка категорија на ВБЦ, покажа сигурност и доверба во победата на третиот меч со Дионтеј Вајлдер. „Се...

Бигфут Силва изгуби со прекин во втората рунда, Витасовиќ првак во тешка категорија

Поранешниот УФЦ-борец, 41-годишниот Антонио Силва (19-13, 1НЦ) настапи на настанот на Мегдан ФЦ што се одржа во Шабац и загуби од Португалецот Квентин Домингос...