14 C
Skopje
24/02/2021 | 21:11

Хбаиб работи со Холивуд на филм и мечтае за Оскар

Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов ги кажа своите планови за освојување на престижниот Оскар за најдобар документарен филм. Непоразениот Дагестанец откри...

Ардијан Аземи експресно до златниот медал на Младиснката Златна ракавица (ВИДЕО)

Ардијан Аземи експресно го реши финалниот меч против Огњен Татраски (Србија) на Младинската златна ракавица во Белград со прекин во првата рунда. Аземи на меѓународниот...

Валдез: Не дозволувајте на никого да ви кажува што можете (ВИДЕО)

Новиот шампион на ВБЦ во супер-лесна категорија Оскар Валдез  (29-0, 23 KO) зборува за неговиот импресивен учинок и победата над Мигел Берчелт (37-2, 33...

Поветкин и Вајт ќе се борат во Гибралтар

Реваншот меѓу Александар Поветкин и Дилиен Вајт ќе се одржи во Гибралтар. Промоторот Еди Херн ја објави егзотичната дестинација за судирот на 27 март. „Понекогаш...

Македонија со тројца финалисти, а Аземи кандидат за трофејот на Младинската Златна ракавица

Македонската репрезенатција вечерва ќе настапи со тројца репрезентативци во финалето на Младинската Златна ракавица во Белград. За златниот медал и трофејот ќе се борат...

Луис го шокира Блједс! Декер го нокаутира фаворитот со ѕверски аперкат (ВИДЕО)

Дерек Луис ја фрли бомбата на Фајт најт 185 во Лас Вегас. Црниот ѕвер го победи Картис Блејдс, тежок фаворит во главниот меч. Луис контрираше...

Аземи е во финалето на Младинската Златна ракавица (ВИДЕО)

Во жестока тешкашка пресметка Ардијан Аземи избори финале на Меѓународниот боксерски турнир Младинска Златна ракавица во Белград. Аземи го совлада српскиот боксер Релја Стојковиќ. Финалето е...

Луис потежок од Блејдс, една борба пропадна од УФЦ Вегас 19 (ВИДЕО)

Дерик Луис беше малку потежок од неговиот противник Кaртис Блејдс на официјалнoто мерење, што се одржа синоќа. Двајцата борци во тешка категорија на УФЦ ќе...

Дарко Стошиќ и официјално стана борец на КСВ

Поранешниот УФЦ-борец Дарко Стошиќ официјално стана нов член на КСВ. Најсилната европска ММА организација го претстави српскиот борец како еден од најдобрите што ќе...

Фјури и понатаму е број 1, а Џошуа го мина Вајлдер на ранг-листата кај...

Ентони Џошуа се искачи на второто место на ранг-листата на авторитетниот боксерски сајт - boxrec.com во најтешката категорија. По обновувањето и светскиот шампион на ВБА...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа: Не сакам да ме паметат по победите

Ентони Џошуа сака да остане во историјата, но не со своите победи во боксерскиот ринг, туку со оние надвор од него. Британскиот шампион зборуваше за...

Еднорак мај тај борец прави чуда (ВИДЕО)

Синот на легендата на Челзи, Гевин Пикок - Џејк, ниже победи во професионалниот ринг на мај тај и покрај тоа што е со една...

Енди Руиз не е воодушевен од последниот меч на Џошуа: Фјури ќе го победи

Поранешниот шампион и противник на Ентони Џошуа, Енди Руиз, изјави дека не е импресиониран од последната победа на Англичанецот против Кубрат Пулев во декември. Иако...

Розенструик сака да блесне на средбата со Гане

Жаирзињо Розенструик знае колку се големи очекувањата од навивачите на неговиот противник Сирил Гане. Тие требаше да се сретнат на коглавниот меч на 13 март,...

Кормиер до Вајт: Не се откажувај од Хабиб

И покрај упорните обиди на Дана Вајт да го убеди Хабиб Нурмагомедов да не се откажува од ММА, Дагестанецот не покажа интерес за враќање...

Халим Абази: На Македонија и треба национален тренер за да имаме добри резултати

Халим Абази кој беше дел од таборот на нашата репрезентација на подготовките во Србија и настапот на Меѓународниот боксерски турнир Младинска Златна ракавица на...

Реваншот Усман-Масвидал е многу близу до договорање

Изгледа дека УФЦ ќе организира реванш меѓу борците од средна категорија Камару Усман и Хорхе Масвидал и покрај контроверзните сигнали минатата недела. https://twitter.com/GamebredFighter/status/1362915964287909890?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1362915964287909890%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dfd92ebbc52fc43fb98f69e50e7893c13schema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2Fgamebredfighter%2Fstatus%2F1362915964287909890image%3Dhttps3A%2F%2Fabs.twimg.com%2Ferrors%2Flogo46x38.png Масивдал пред неколку...