Бремен: Трнлив е патот на кумите тимот-Шпанија, па Турција

Денеска почнува Светското сениорско првенство во карате во Бремен, Германија, кое ќе трае до 9 ноември. Се очекува настап на околу 1000 каратисти од...

„Златниот гонг“ без Димовски и Мумин

Во петок и сабота 44-то издание меѓународниот боксерски турнир „Златен гонг“, кој првото издание го имаше во 1969 година, а годинава. Мчевите ќе се...

Финалето на СП во карате ќе се гледа во 60 земји

За 3-то издание по ред, во финалните на средби Светското првенство во карате ќе се произведува и емитува програма во живо. Вкупно 7 камери...

Боксерот Мејведер е најбогатиот спортист во светот

Американскиот боксер Флојд Мејведер втора година по ред е убедливо најскапо платениот спортист во светот, објави престижниот американски финансиски магазин „Форбс“. Мејведер годинава заработил...

Шанса за Станковски и Новески за Фајнал фајт 2015

На 21 ноември Final Fight Championship боречката организација го продолжува „ловот“ на млади таленти на последниот квалификациски FFC Futures 4 настан во Пореч, Хрватска,...

Ковалев: Не го почитувам Хопкинс

Сергеј Ковалев од Русија призна дека не го почитува најстариот светски шампион во историјата на боксот, Бернард Хопкинс - Џелатот (САД). Тие ќе имаат борба...

Силва: Дана Вајт не третира како робови

Вондерлеј Силва доби доживотна забрана да учествува на ММА натпревари, откако избега од допинг тест на Спортската комисија на Невада. Бразилецот се уште има обврзувачки...

Свршеницата на Кличко: Подготвена сум да станам мајка

Бремените личности се исти како нас... Тие натрупуваат килограми во очекување на раѓањето на нивното ангелче. И, не се срамат од тоа. Американската актерка...

БиХ: Нокаут пред почетокот на мечот (ВИДЕО)

На бокс меч во Зеница имаше необична нокаут, еден боксер, буквално, веднаш по поздравот го нокаутираше противникот. Судијата се уште не дал знак да започне...

Селфи фотографија на репрезентацијата од Бремен

Карате репрезенатцијата е во Бремен, Германија, каде што се аклиматизира пред почетокот на Светското сениорско првенство. Денес репрезентативците го разгледаа Бремен и направија групно...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...