Бесмир Весели го победи Словакот Јакуб Сциранка!

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Бесмир Весели, забележа победа во својот прв настап на Европското првенство во до 23 годиини во Валбрежич, Полска, во категоријата...

Металург му направи еуфоричен дочек на бронзениот Мартин Несторовски!

Освојувачот на бронзениот медал во категоријата над 84 килограми од Европското првенство во Истанбул, Турција, Мартин Несторовски, во матичниот клуб Металург беше дочекан со...

Шпанија најдобра карате сила во Европа!

  Шпанија е најуспешната нација на 50-тото Европско првенство во Истанбул, Турција, кое заврши викендов, а Македонија освои еден медал, и тоа бронзен, за кој...

Вардарци ќе го бојкотираат Европското првенство во Полска?!

На фејсбук страницата на БК Вардар се доведува во прашање учеството на нивните членови на Европското првенство до 23 години во Полска, кое почнува...

Ронда донираше 30.000 долари во школа во Бразил!

Ронда Русеј донираше 30 000 долари на Џудо институтот „Флави Кантоа“ во Бразил. Флавио Кантоа е бразилски олимпиец кој го води Институтот и слободната настава...

Само 300 акредитации за новинарите на Пакијао-Мјеведер!

Малку повеќе од 300 места ќе бидат одвоени за новинарите за мечот меѓу Мани Пакијао и Флојд Мејведер. Има неколку илјади барања за следење...

Дан кју со 12 шампиони на Државното првенство во џиу џица!

Вчера во Штип се одржа Државното првенство на Македонија во џиу џица, на кое настапија 45 натпреварувачи од четири клуба, а с енатпреваруваа во...

Ипон со шест кадетски прваци пред Пролетер и Миоки!

На Државното првенство во џудо за кадети/ки, што вчера се одржа во Чегране-Гостивар, учествуваа 51 натпреварувач од: ЏК Кожувчанка – Кавадарци со 5 натпреварувачи,...

Јошитака со „дипломатски“ настап-двајца натпреварувачи пет медали!

Каратистите на КК Јошитака од Скопје на Меѓународниот турнир „Дипломатик“ во Белград, Србија, во организација на истоимениот клуб, имаа добри резултати. Дарин Омерагиќ во...

Владимир Кличко за мечот Мејведер-Пакијао! (ВИДЕО)

Светскиот шампион во тешка категорија на ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО, Владимир Кличко е ентузијаст за претстојниот натпревар меѓу шампионот во пет тежински категории...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Карате репрезентацијата отпатува на Европското првенство во Турција

Македoнската карате репрезентацијата денес отпатува на Европското сениориско првенство кое се одржува во Газиантеп, Турција, од утре до 29 мај. Репрезентацијата е во состав: -60...

Аманда Нунеш има реванш против Џулијана Пења

Аманда Нунеш ќе се обиде да ја врати титулата во петел категорија. Таа ќе ги одмери силите со актуелната шампионка Џулијана Пења во еден...

Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс

Чеченската ѕвезда Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс. Од неодамна познато е дека Камару Усман може да отсуствува следната година. Усман се уште не е...

Камару Усман може да отсуствува цела година

Шампионот на УФЦ во полусредна категорија Камару Усман откри детали од неговото опоравување од повредата на раката. Усман оваа повреда ја доживеа во борбата со...

Френсис Нгану му честиташе на Мбапе за останувањето во ПСЖ

Неприкосновениот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану и честиташе на ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Неодамна стана познато дека Мбапе одлучил да...

Хабиб оди во затвор за да го посети Веласкез

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, планира да се сретне со Кaiн Веласкез, кој моментално е во затвор. Хабиб и Веласкез се...

Џошуа: Тајсон Фјури ќе се врати за вистинската борба

Британскиот боксер Ентони Џошуа верува дека неговиот сонародник, светскиот шампион во ВБЦ Тајсон Фјури ќе се врати во рингот. Кон крајот на минатиот месец, Фјури...