Ивановски и Георгиев на профи-меч во Варшава против Рута и Вичовски!

На 17 и 18 април во Врашава, Полска, нашите репрезентативци во кик бокс Мики Ивановски и Кристина Стојчевска ќе имаат професионални мечеви  во К-1...

Пречекан носителот на бронзениот медал од ЕП!

Освојувачот на бронзениот медал од Европското првенство за младинци до 23 години од Полска, Халил Зубаиров, денска свечено беше пречекан на аеродромот „Алексанадар Велики“...

Ронда Русеј и вербално и физички ги скрши противниците на WrestleManija 31! (ВИДЕО)

Популраната Ронда Русеј е најуспешениот борец жена во историјата на ММА, снима акциски филмови , а неодамна беше рангирана на второто место на читателите...

Каратистите од ЕП кај градоначалникот Коце Трајановски!

Носителот на бронзениот медал од Европското сениорско првенство во Истанбул, Турција, Мартин Несторовски од КК Металург  и македонската женска репрезентација во борби, Наташа и...

Пролетер и Сеишин најуспешни на Државното џудо првенство во јуниори и пионери!

  Вчера во Битола се одржа Државното првенство за јуниори и јуниорки и за пионери пионерки. Кај јуниорите и јуниорките најмногу први местра има Проелетер...

Пешко: Ако имав поддршка ќе освоевме три медали, гарантирам олимписки норми…!

Љубиша Пешко, шефот на стручниот штаб на БК Вардар, за страницата на БК Вардар жали што Тимур Хамикоев не успеал на Европското првенство за...

Кутур: Сега е моментот да се направи сојуз на борците!

Некој борци poдолго време сметаат дека е потребно да се создаде „сојуз (синдикат) на борците“, но досега никој не се заземал сериозно за неговото...

КК Фати со три златни медали на „Иппон 2015“!

На Меѓународниот турнирот „Иппон 2015“ во Приштина, Косово, кој се одржа по 12-ти пат, КК Фати освои три златни медали. Успехот е уште поголем...

Уште една смрт, во Азербејџан умре човек во кафезот! (ВИДЕО)

Од Азербејџан стигна на вест за нова смрт во ММА борилиште.  Рамин Зејналов (27 години) пред оваа недела почина за време на натпревар на ММА...

Тони Танчев: Зубаиров беше најдобар, но за наша несреќа, ни избега златниот медал! (ВИДЕО)

Селекторот на младинската репрезентација до 23 години, Тони Танчев, поповод настапот на Европското првенство до23 години во Валбрежич, Полска, вели дека е задоволен од...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Васо Бакочевиќ конечно победи по три порази во низа

Васко Бакочевиќ по три порази конечно ја прекина лошата серија. Црногорскиот борец (41-22-1) го победи Драгољуб Станојевиќ (11-10) од Босна и Херцеговина на премиерата...

Карате репрезентацијата отпатува на Европското првенство во Турција

Македoнската карате репрезентацијата денес отпатува на Европското сениориско првенство кое се одржува во Газиантеп, Турција, од утре до 29 мај. Репрезентацијата е во состав: -60...

Аманда Нунеш има реванш против Џулијана Пења

Аманда Нунеш ќе се обиде да ја врати титулата во петел категорија. Таа ќе ги одмери силите со актуелната шампионка Џулијана Пења во еден...

Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс

Чеченската ѕвезда Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс. Од неодамна познато е дека Камару Усман може да отсуствува следната година. Усман се уште не е...

Камару Усман може да отсуствува цела година

Шампионот на УФЦ во полусредна категорија Камару Усман откри детали од неговото опоравување од повредата на раката. Усман оваа повреда ја доживеа во борбата со...

Френсис Нгану му честиташе на Мбапе за останувањето во ПСЖ

Неприкосновениот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану и честиташе на ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Неодамна стана познато дека Мбапе одлучил да...

Хабиб оди во затвор за да го посети Веласкез

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, планира да се сретне со Кaiн Веласкез, кој моментално е во затвор. Хабиб и Веласкез се...