Кога Федор беше крал: Фантастичен преглед на неговото владеење во Прајд! (ВИДЕО)

Tap.Nap.Snap го објави можеби најдоброто видео досега, кое го прикажува фантастичното владеење на Федор Емилијаненко во Прајд. Се разбира, ние ви го донесуваме до...

И ова се случува: Среде меч на боксер му испадна мобилниот од шорцевите!

Каде е мобилниот?! Не, ова не е првоаприлска шега од профи-рингот. Американските медиуми пренесоа дека оваа се случило на професионалниот боксерски меч меѓу Марвин...

Аикидо: Кваранта, Врзиќ и Германов со семинар го одбележаа јубилејот на Хенбо!

По повод 10-годишнината од основањето на Аикидо клубот „Хенбо“ од Скопје изминатиот викенд во СРЦ Кале се одржа меѓународен семинар под раководство на тројца...

Тупурковски одликуван со „Пјер Де Кубертен“ од ИОК!

Претседателот на Македонскиот олимписки комитет (МОК), Васил Тупурковски, jа доби наградата „Пјер де Кубертен“ за заслуги и достигнувања во олимпизмот, која денес му ја...

Емил Пвалов најдобар промотор на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип!

Каратистот Емил Павлов доби признание од матичниот Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип за врвни спортски постигнувања и афирмирање на оваа високо образовна установа, чиј...

Бугаринот Русев ја шокираше Калифорнија: Со тенк и руско знаме влезе на стадион! (ВИДЕО)

Бугарскиот борач/кечер, Александар Русев, ја шокираше Калифорнија, влегувајќи со тенк и развенао руско знаме на стадион. Тој го приреди спектаклот пред мечот со легендарниот...

Зубаиров: Одиме на медал на Олимписките игри во Рио!

Носителот на бронзениот медал од Европското првеснтво за борачи до 23 години во Полска, Халил Зубаиров, на денешната прес-конференција во Агенцијата за млади и...

Трофејот на „Пјер Де Куберетен“ за Васил Тупурковски!

Претседателот на Македонскиот олимписки комитет (МОК), Васил Тупурковски, утре на свеченост во хотелот „Холидеј Ин“ (11 часот) ќе го добие големото признание од Интернационалниот...

Објавена најавата за мечот Кличко-Џенингс! (ВИДЕО)

Владимир Кличко на 25 април ќе ја брани светската титула против Брајант Џенингс и по седум години се враќа во Њујорк. Кличко (63-3) последен пат...

Објавени платите во WSOF: Опсегот од скромни 750 до пригодни 60.000 долари!

Опсегот на платите во третата најквалитетна светска промоција во ММА, WSOF, на нивниот 19-ти настан, што се одржа минатиот викенд, се движи од 750...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Конгоанската сензација го подготвува Усик за реваншот

Во таборот на Александар Усик се приклучи Конгоанецот Мартин Баколе, кој има 18 победи и еден пораз во професионалниот ринг. 28-годишниот Африканец ќе му...

Васо Бакочевиќ конечно победи по три порази во низа

Васко Бакочевиќ по три порази конечно ја прекина лошата серија. Црногорскиот борец (41-22-1) го победи Драгољуб Станојевиќ (11-10) од Босна и Херцеговина на премиерата...

Карате репрезентацијата отпатува на Европското првенство во Турција

Македoнската карате репрезентацијата денес отпатува на Европското сениориско првенство кое се одржува во Газиантеп, Турција, од утре до 29 мај. Репрезентацијата е во состав: -60...

Аманда Нунеш има реванш против Џулијана Пења

Аманда Нунеш ќе се обиде да ја врати титулата во петел категорија. Таа ќе ги одмери силите со актуелната шампионка Џулијана Пења во еден...

Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс

Чеченската ѕвезда Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс. Од неодамна познато е дека Камару Усман може да отсуствува следната година. Усман се уште не е...

Камару Усман може да отсуствува цела година

Шампионот на УФЦ во полусредна категорија Камару Усман откри детали од неговото опоравување од повредата на раката. Усман оваа повреда ја доживеа во борбата со...

Френсис Нгану му честиташе на Мбапе за останувањето во ПСЖ

Неприкосновениот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану и честиташе на ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Неодамна стана познато дека Мбапе одлучил да...