Погледнете ја продолжената најава за феноменалниот УФЦ 189! (ВИДЕО)

Објавена е продолжената најава за феноменалниот УФЦ 189, кој на 11 септември ќе го предводат Хозе Алдо и Конор Мек Грегор, а во поднасловната...

УФЦ потпиша договор со УСАДА! (ВИДЕО)

Најголемата ММА организација на планетата УФЦ потпиша договор со Американската допинг асоцијација (USADA). Двете страни ќе имаат тесна соработка, а договорот почнува од јули....

Кристијан Воденски прв на кик бокс ранг листата во Германија!

Нашиот мулти талентиран спортист за боречки спортови, Кристијан Воденски, се најде убедливо на првото место на ранг листата за кикбоксери во дисциплината лајт контакт...

Каратето влезе во потесниот круг за Олимписките игри во 2020 во Токио!

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) ја соопшти дека каратето е на листата од осум спорта кои се во потесниот круг кандидати за да станат олимписки...

Машовиќ не го освои третиот медал за Македонија!

Бајро Машовиќ (+100 кг) не успеа да го освои третиот медал на Европските игри во Баку, откако на самбо турнирот загуби во дуелот за...

Давид Лемио светски шампион по 4 нокдауни!

Давид Лемио (Канада) ја освои титулата на Меѓународната боксерска федерација во средна категорија. Нокаутерот го победи во борба за испразнетата шампионска титула Хасан Н'Дам...

Ројс Грејси по трети пат ќе се сретне со Кен Шемрок?!

Рој Грејси и Кен Шемрок ќе бидат запаметени како еден од најпознатите заколнати непријатели од раните денови на УФЦ. Грејси за 57 секунди со...

Машовиќ ќе се бори за бронзен медал на Европските игри!

Бајро Машовиќ (+100 кг) утринава беше поразен со 4-0 од домашниот самбо борач Васиф Сафарбајов на Европските игри во Баку. Сепак, поради тоа што...

Ивица Гаџовски и Валентина Димоски со нови успеси во Австрија!

Каратистите на нашиот тренер Ивица Гаџовски од КК Кидо карате од Салзбург, Австрија, освоија четири медали на „Австрија јуниор опен“, од кои еден златен,...

ММА организацијата Белатор ќе прави еден од најголемите спектакли на боречките спортови!

На прес-конференцијата по ММА турнирот Белатор 138, претседателот на организацијата Скот Кокер фрли вистинска бомба, велејќи дека планираат да организираат еден од најголемите настани...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...