Пет златни медали за Кеикс на „Власотинце опен 2015“!

Младите каратисти на КК Кеикс од Скопје се претставија во одлично светло на „Власотинце опен 2015“ во Србија, освојувајќи 5 златни, 11 сребрени и...

Абдурахим Идризи беспрекорен и во Улцин!

Абдурахман Идризи од КК Форца повторно, за кратко време, ги потврди своите квалитети во  изведба на кати, освојувајќи го првото место во апсолутна конкуренција...

Јошитака најдобар на „Власотинце опен 2015“!

Карате клубот Јошитака од Скопје го зазеде првото место во генералниот пласман на „Власотинце опен 2015“ во Србија, бидејќи неговите каратисти освоија 11 златни,...

УФЦ фајт најт 63: Мендес го совлада Ламас! (ВИДЕО)

ММА настанот УФЦ Фајт најт 63 се одржа вчера и како главен настан го вбројуваше дуелот во перо категорија меѓу Рикардо Ламас и Чед...

Стивенсон се справи со Бика! (ВИДЕО)

Адонис Стивенсон од Канада ја одбрани титулата на Светскиот боксерски совет (ВБЦ) во лесно-тешка категорија. Канадската ѕвезда се наметна над поранешниот носител на светската...

Бетербиев го прегази Кампилјо! (ВИДЕО)

Артур Бетербиев (Русија) продолжи со феноменалните настапи во професионалниот бокс, откако го прегази поранешниот кандидат за светската титула во лесна - тешка категорија, Габриел...

Ресул и Омер Адиловски шампиони на Франција во грчко-римски стил!

Борачите на БК Скопје кои настапуваат во Франција под раководство на тренерот Хамди Адили на Државното првенство на Франција во грчко-римски стил освоија две...

Кик бокс: Четири златни, пет сребрени и шест бронзени медали од Европскиот куп „Бихаќ...

Македонските кикбоксери на Европскиот куп „Бихаќ опен 2015“, Босна и Херцеговина, освоија шест златни, шест сребрени и шест бронзени медали. Ова е голем успех на...

Балакнец со четири шампиони, Лирија со три, Вардар го напушти првенството!

На Државното првенство за сениори во борење слободен стил борачите на Блаканец освоија четири шампионски титули, Лирија три и Бучим-Радовиш една. Шампиони на Македонија се:...

ГЛОРИ 20: Ромсален ја одбрани титулата, Варгас стана првак!

Кикбокс мечевите на ГЛОРИ 20 се одржа вчера во Дубаи, вклучувајќи и две борби за титула. Со едногласна одлука на судиите Робин ван Ромсален го...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Карате репрезентацијата отпатува на Европското првенство во Турција

Македoнската карате репрезентацијата денес отпатува на Европското сениориско првенство кое се одржува во Газиантеп, Турција, од утре до 29 мај. Репрезентацијата е во состав: -60...

Аманда Нунеш има реванш против Џулијана Пења

Аманда Нунеш ќе се обиде да ја врати титулата во петел категорија. Таа ќе ги одмери силите со актуелната шампионка Џулијана Пења во еден...

Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс

Чеченската ѕвезда Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс. Од неодамна познато е дека Камару Усман може да отсуствува следната година. Усман се уште не е...

Камару Усман може да отсуствува цела година

Шампионот на УФЦ во полусредна категорија Камару Усман откри детали од неговото опоравување од повредата на раката. Усман оваа повреда ја доживеа во борбата со...

Френсис Нгану му честиташе на Мбапе за останувањето во ПСЖ

Неприкосновениот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану и честиташе на ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Неодамна стана познато дека Мбапе одлучил да...

Хабиб оди во затвор за да го посети Веласкез

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, планира да се сретне со Кaiн Веласкез, кој моментално е во затвор. Хабиб и Веласкез се...

Џошуа: Тајсон Фјури ќе се врати за вистинската борба

Британскиот боксер Ентони Џошуа верува дека неговиот сонародник, светскиот шампион во ВБЦ Тајсон Фјури ќе се врати во рингот. Кон крајот на минатиот месец, Фјури...