18.8 C
Skopje
18/09/2021 | 16:08

Каел Сонен не се кае за допинг излетот

„Луѓето се прашуваат зошто не се извинувам. Нема да го направам тоа. Нема да се извинам, затоа што не се кајам за тоа што...

Ронда Русеј: Мала тајна е колку заработувам

Колку пари прави шампионката на UFC во категорија петел, Ронда Русеј по настапите во и надвор Октагонот? „Не е ваша работа“, врати на новинарското прашање. За...

Ердоган пред суспензија и губење на бронзениот медал од СП

Турскиот борач Самил Ердоган се соочува со можна двегодишна суспензија и губење на бронзениот медал од Светското првенство поради позитивен допинг наод. Меѓународната боречка федерација...

Мохамед Али: Се чувствувам одлично!

Боксерската легенда Мохамед Али ги демантира гласините дека е во  тешка здравствена состојба. Боксерот пушти соопштение на твитер. „ Не им верувајте ништо, се чувствувам одлично“-...

„Цветан Димов“ – 40 години карате мисија

Да се опстои 40 години како клуб е податок за почитување. Но не само да постоиш како клуб, туку и да си акитивен чинител...

Влезниците за мечот Кличко-Пулев 692 евра

Се уште може да се најдат билети за долго очекуваниот меч меѓу апсолутниот боксерски владетел Владимир Кличко и Курбат Пулев од Бугарија. Но, цената...

Мухамед Али во критична состојба

Светската боксерска легенда Мoхамед Али (72) се наоѓа во критична здравствена состојба. Паркинсовата болест си го зема данокот, бидејќи тој  боледува подолго време од...

Дупарт и Кубецов за честа на Франција и Русија

И вториот ден на Гранд при турнирот Астана 2014 во Казакстан беа прикажани добри борби. Денеска домашната немаше можност да се радува на своите џудисти...

Јакупи и по поразот прв во Премиер лигата!?

Берат Јакупи со една победа и еден пораз на Големото финале на Карате 1 Премиер лигата во Слазбург, Австрија, ги заврши натпреварите оваа сезона...

Спектакуларна ноќ на гладијаторите

Во Птуј, Словенија, се подготвува сепктакуларна ноќ на гладијаторите. Имено, на 25 октомври ќе се натпреваруваат борци од седум држави во тајландски бокс, како од:...

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Израел Адесања би можел во јануари да го брани појасот против Роберт Витакер

Израел Адесања може да го брани појасот на УФЦ во средна категорија на почетокот на следната година против Роберт Витакер. Тоа треба да биде нивна...

Иштван Корели е нов претседател на ВАКО Европа

Иштван Корели е избран за нов претседател на ВАКО Европа на Конгресот што се одржа во Будимпешта, Унгарија, каде што се одржува Светскиот куп...

Смит и Спан точни на мерењето за УФЦ Фајт најт 192 (ВИДЕО)

Се одржа мерењето за УФЦ Фајт најт 192 што ќе се одржи вечерва во Лас Вегас. Во главната борба ќе видиме борба во полутешка...

Алистер Оверем: Излегувам да му ја земам титулата на Верховен

Големата легенда во боречки вештини Алистер Оверем верува дека ќе стане шампион во тешка категорија на Глори. Кон крајот на следниот месец ќе се...

Тодорова, Ризов и Леков на Светскиот кик бокс куп во Будимпешта

Македонија на Светскиот кик бокс куп во Будимпешта, Унгарија, утре и во недела ќе настапи со тројца натпреварувачи. Познати се и притвиниците на нашите натпреварувачи: лоу...

Шампионот Ларин доби „БМВ“ џип од Путин, се бореше со Георгивски во финалето

Противникот во финалето на Олмписките игри во Токио на нашиот Дејан Георгиевски на таеквондо турнирот во категоријата над 87 килограми, олимпискиот шампион Владислав Ларин,...

Нападна 16-годишник на улица, но не знаеше дека момчето е светски првак (ВИДЕО)

На социјалните мрежи брзо се прошири видео на кое се гледа како постар маж напаѓа 16-годишник кој седел на клупа со пријател. По кратко притискање,...