27.8 C
Skopje
31/07/2021 | 11:24

ЈКФ почна кампања: Каратето на Олимписките игри 2020

Собирање на потписи за кампањата „Каратето на Олимписките игри 2020“ Јапонија карате федерација (ЈКФ) започна петиција карате спортот да се најде на програмата на Олимписките...

Сензационално од Тајсон: Како дете сексуално ме злоставуваа (ВИДЕО)

Пензионираниот боксерски шампион, Мајк Тајсон, има сензационално откритие, како дете бил киднапиран и сексуално злоставуван од страна на некој странец. Тајсон (48 год.) тоа...

Мики Ивановски: Ќе атакувам на професионална титула

Мики Ивановски минатата недела на Европското првенство во кик бокс за ринговни дисциплини во К-1 во категоријата до 81 килограм го освои тетото место....

40 години од „Грмотевица во џунглата“ (ВИДЕО)

Легендарниот босрески меч меѓу Мохамед Али и Џорџ Форман, попозната како „Грмотевица во џунглата“ се одржа точно пред 40 години. Еден од најдобрите мечеви се...

Тренирај тајландски бокс – не земај дрога

Македонската федерација за тајландски бокс, во соработка со WMC (World Muay Thai Council) i IFMA (International Federation of Muaythai Amateur), ја продолжува кампањата за борбата...

Во топ 20 по категории нема македонски борач

Руските борачи доминираат на најновата ранг-листа на Обединетото светско борење во слободен стил. Во пет категори од вкупно осум тие се на водечките позиции. По...

Алварез: Поразот Кероне многу ме збесна

Откако долго време имаше проблеми со Белатор, Еди Алварез се откачи од организацијата и направи своето деби во UFC против Доналд Кероне. Сепак, поранешниот...

Одбележан денот на џудото и во Македонија

Вчера се одбечежуваше светскиот ден на џудото, кој беше посветен на „честа“. Како во светот, така и кај нас се одбележа големиот ден на...

Бадр Хари повторно заврши во затвор

Бадр Хари никако да избега од прегратките на затворот. „Bad Boy“ во светот боречката сцена повторно е зад решетки, и тоа во неговиот Мароко,...

Кличко: Допингот ми го подметнува „Зауерленд“!

Владимир Кличко даде многу интерсено интервју за полската телевизија пред натпреварот со Кубрат Пулев. Тој засегна многу интересни теми. Ова е само дел од...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Георгиевски на прием кај премиерот, награда за среброто зголемена за уште 800.000 денари!

Македонски херој Дејан Георгиевски кој освои сребро од Летните Олимписки Игри во Токио, доби уште 800.000 денари награда за големиот успех, по денешниот прием...

Камару Усман е подготвен да се бори со Канело Алварез

Актуелниот шампион во УФЦ во средна категорија, Камару Усман е толку сигурен во своите боксерски способности што е подготвен да се соочи во рингот...

Лук Кембел стави крај на кариерата на 33 години

Еден од големите херои на британскиот бокс - Лук Кембел ја заврши кариерата на само 33 години. Британецот кој го освои олимпиското злато во...

Чендлер и Гејџи договорија борба

Мајкл Чендлер и Џастин Гејџи се договорија за борба на УФЦ 268. Двајца од најдобрите борци во лесна категорија ќе влезат во кафезот на...

Патрицио Фреир го срамни со земјата Снуп Дог

Патрицио Фреир е лут на рап ѕвездата Снуп Дог. Снуп објави видео на социјалните мрежи во кое го поддржува Еј Џеј Меки. Викендов Фреир...

Масвидал го прашаа што би бил да не станеше ММА борец: Ќе бев во...

Хорхе Масвидал (35-15) загуби со нокаут во втората рунда на крајот на април против шампионот Камару Усман во меч за титулата во средна категорија...

Фонсека медалот им го посвети Пума и Адидас – не сакале да му бидат...

Португалскиот џудист, Жорже Фонсека, на Летните олимписки игри во Токио освои бронзен медал во категоријата до 100 килограми, и потоа привлече внимание со изјавата...