21.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:46

Енди Руиз: Сакам трет меч со Ентони Џошуа!

Американецот Енди Руиз, кој ја загуби борбата за светската титула во тешка категорија од Ентони Џошуа, призна...

Саит Урими: На Вендел Роше најмногу му се допадна духот на младите спортисти и...

Најпознатиот Европеец во тајлансдкиот бокс, Вендел Роше, вчера одржа семинар во Кичево во организација на Мрашал артс академијата од овој град, предводена од директорот...

Мајк Тајсон е страшен и во ММА кафезот (ВИДЕО)

Мајк Тајсон повторно го сврте вниманието кон себе, овој пат во кафез за ММА. Легендата на боксот спарираше во октагон за време на еден од...

Босански борец со заби влече автомобил (ВИДЕО)

Босанскиот ММА борец Ерко Jун објави видео на својот Инстаграм како влече автомобил со заби. Ермин Јунузовиќ е многу популарен на социјалните мрежи каде има...

Еди Херн: Со Боб Арум се разбравме за обединувачки меч

Обединувачки меч за титулите во тешка категорија може да се одржи за прв пат по многу години. Средба меѓу шампионот на ВБА, ИБФ и...

Погледнете ја службената најава за Миочиќ-Оверем (ВИДЕО)

Сите оние кои ноќта во сабота спрема недела ја помина со УФЦ 202, имаа можност за време на преносот да бидат сведоци на официјалната...

Кличко: Вајлдер е опасен за Џошуа

Легендата на професионалниот бокс Владимир Кличко го предупреди својот поранешен ривал и спаринг партнер Ентони Џошуа дека потенцијалниот противник Дионтеј Вајлдер може да биде...

Викторија Варадинова е прва на светската ранг листа на ВАКО во лоу кик

Викторија Варадинова од КБК Шампион го дели првото место на светската ранг листа за јуниори на ВАКО во лоу кик до 60 килограми. Варадинова...

Ентони Џошуа: Не ми е гајле што може да загубам

Светскиот шампион ИБФ, ВБО, ВБО и ИБО, Ентони Џошуа објави дека не е загрижен за евентуално новиот пораз во професионалниот ринг. Британецот зборуваше пред...

Дејан Златичанин е новиот светски првак во ВБЦ (ВИДЕО)

Дејан Златичанин (22-0, 15 КО) е новиот ВБЦ светски шампион во лесна категорија. 32-годишниот Црногорец во Верона, Њујорк, слободнта титула ја освои против Боливиецот Френклин Маманија...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...