21.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:53

Верховен дојде до победата откако Бадр Хари ја скрши раката

Долго oчекуваниот дуел меѓу Рико Верховен и Бадр Хари не заврши на начинот кој го поскауваа сите. Хари скрши десната рака уште во втората...

Фабер се врати од пензија и за 46 секунди го среди Рики Симон

Легендата на УФЦ, Уријах Фабер, се врати од пензија по 3 години отсуство и се му се...

Тајсон се фати за микрофонот и со песна му се закани на познат рапер...

За сите вас кои можеби досега не дознавте, ќе повториме дека во март годинава треба да бидеме сведоци на бокс меч меѓу два хип-хоп...

Босански борец со заби влече автомобил (ВИДЕО)

Босанскиот ММА борец Ерко Jун објави видео на својот Инстаграм како влече автомобил со заби. Ермин Јунузовиќ е многу популарен на социјалните мрежи каде има...

„Форбс“: Мејведер е најбогатиот спортист – за 12 минути заработи 285 милиони долари

Според магазинот „Форбс", најбогатиот спортист за 2018 година е американскиот боксер Флојд Мејведер (41). Во рок од 12 минути Мејведер успеа да заработи 285 милиони...

Дионтеј Вајлдер: Ветувам дека борбата со Ентони Џошуа ќе се случи

Дионтеј Вајлдер ја одбрани титула со нокаут во првата рунда против Доминик Брезил, така што интересот за...

Новоселов спарингуваше со голема мечка (ВИДЕО)

По Хабиб Нурмагомедов, сега имаме нов ММА борец кој успеал да се избори со мечка - станува...

Заборски: Ќе ме исполни женската екипа да освои медал на Европското првенство за региони

Како прваци на Македонија во екипна конкуренција женската екипа на Макпетрол во состав Симона Заборска, Наташа и Моника Стефановски и Сара Радичевска ќе настапи...

Реџеп Поцеста ќе се бори за бронзениот медал на Европскиот шампионат

И Реџеп Поцеста (48 кг) ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија, против Бугарниот Станислав Минчев. Пред него...

Белатор соопшти дека почнуваат со Белатор кикбоксинг

Белатор ММА почнува да го проширува опсегот во боречките спортови. Денес беше објавено дека организацијата започнува со спроведување на кик бокс средби во април....

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...