14.8 C
Skopje
18/06/2021 | 08:10

Струмичанецот Мицевски растура во Италија!

Димитар Мицевски (19) од Струмица, кој живее во Италија, е шампион на Сверна Италија, а наскоро ќе се бори и за титулата шампион на...

Потврдено: Кро Кап против Ишии!

Сепак, Сатоши Ишии! Очигледно, Кро Кап во старата година ќе се бори против јапонскиот џудист во Токио и ќе се обиде да го одбрани...

Неверојатен нокаут на годината! (ВИДЕО)

На еден кик бокс меч во австралискиот град Њукасл, помеѓу, на прв поглед, двајца нерамноправни борци, a нивната видео снимка брзо се прошири низ...

Кадетите и јуниорите на мегдан за ЕП во Швајцарија

Утре во Скопје, во населабата Кисела Вода во ОУ „Круме Кепески“, ќе се одржи Изборното карате првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21...

52 годишниот режисер во кафез за да го спаси боречкиот клуб

Во 2012 година беше објавен филмот „Еве, доаѓа бум“ , на кој американскиот актер Кевин Џејмс, глуми професор, кој почнува да се бори во...

Денес е роденден на Брус Ли!

На денешен ден е роден големиот мајстор на боречките вештини Брус Ли. Брус Ли, роден Ли Џун Фан, (27 ноември 1940 - 20 јули 1973),...

По две години страдање почина боксер од Сингапур

Боксерот Шахрил Салим од Сингапур почина поради сериозно оштетување на мозокот, откако пред две години колабира за време на тренингот. Салим имаше 23 години,...

Глори 19 поместен за во февруари

Долгоочекуваниот Глори 19, што требаше да се одржи на 19 декември, ќе биде одложен за февруари. Во кик бокс трката, по трет пат требаше...

УФЦ ја освојува Русија

Во изминатите години УФЦ агресивно ги прошири своите бизниси и влезе во нови земји, како Јапонија, дел од Европа, Бразил. Во моментов, се уште...

Кличко: Сакав да станам спортист!

Светскиот боксерски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, објави слика кога бил многу млад, на која се гледа дека штотуку почнал да се занимава...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Пуликсенија Јованоска доби покана за учество на Олимписките игри во Токио

Македонскиот олимписки комитет (МОК) објави дека Пулексенија Јованоска е седмиот македонскиот спортист кој ќе учествува на Олимписките игри во Токио! Пулексенија ќе настапи на 5...

МОК Собрание: Димевски доби нов мандат, а од Георгиевски и Нуров очекува медали во...

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, доскорешниот газда на РК Вардар и на ФК Вардар, во чија ера најтрофејниот клуб заглави со три ипол милионски долг...

Тајсон Фјури: Вајлдер ќе го нокаутира Џошуа уште во првата рунда

Тајсон Фјури можеби е целосно фокусиран на претстојниот трет меч со Дионтеј Вајдлер, но Британецот не го заборава сонародникот Ентони Џошуа, со кого требаше...

Русин повлече 40-тонски авион „Боинг 737“ и собори рекорд (ВИДЕО)

Пред неколку дена во Сургут, Сибир, Максим Гамецки покажа невидена сила на меѓународниот аеродром во градот. Гамецки успеа да повлече 40-тонски „Боинг 737“ 15...

Хва ранг ИТФ викендов учествува на онлјан турнирот „Балткуп 2021“

Таеквондо клубот Хва ранг ИТФ од Лескоец-Охрид викендов со 11 натпреварувачи ќе настапи на Македонија на меѓународниот онлајн турнир А- класа „Балткуп 2021”,во организација...

Заврши Европското кадетско првенство за македонските борачи

Заврши Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, за македонските борачи, по денешните настапи. Крисијан Славевски е поразен во репасажот 0-4 од грузискиот борач...

Ковингтон: Усман се надева дека вонземјани ќе ја уништата нашата борба

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Колби Ковингтон, кој е именуван за следен предизвикувач за појасот на организацијата, објасни зошто борбата за титулата против...