6 C
Skopje
17/04/2021 | 06:24

Баргала боксерски шампион на Македонија

Последното 8. коло од Бокс лигата „Баргала“ на штипскиот клуб „Баргала“ му ја донесе шампионската титула за 2014 година.  Ова коло се одржа во Штип,...

Урбан инвест газеше се пред себе на Белградскиот победник

Карате клубот Урбан инвест со 12 златни, 6 сребрени и 7 бронзени медали е второпласиран на ранг листата во кати и во севкупниот пласман...

Почина уште еден спортист во Јужна Африка-боксерка

Како последици од нокаут почина јужноафриканската боксерка Финдили Мвеласе (31 година), на меч од шампионатот на Јужна Африка. Министерството за спорт на Јужна Африка соопшти...

Ана Врачаревиќ-специјално изненадување во Битола

На семинарот што викендов го организираше Македонската аикидо федерација во Битола имаше едно посебно изненадување за сите-тоа беше ќерката на таткото на реалното аикидо,...

Над 600 борци на кастинг за ТУФ: Бразил 4

 Во моментов во Рио де Жeнеиро се одржува кастинг за следнaтa сезона на реалното шоу The Ultimate Fighter 4 во Бразил. Од Oрганизацијата се надеваат...

Металург и Фунакоши Гичин доминираа на „Никола Грдановски-Нике“

На традиционалниот меѓународен карате турнир „ НиколаГрадановски-Нике“, во организација на КК „Металург“, учество заедоа 400 натпеварувачи од Србија, Косово и Македонија. Најмногу медали освоија каратистите...

На СП за боречки вештини и борби освоени 23 медали

Македонската експедиција на Светското првенство боречки вештини и борби во Умаг, Хрватска, вкупно освои 11 златни медали, 7 сребрени и 5 бронзени. Македонскиот тим составен од десет...

Кличко гласа во Минхен

Светскиот шампион, Владимир Кличко, привремено го напушти тренинг кампот во Гоинг, Австрија, за да гласа. Како човек со јасна политичка позиција вчера тој отпатува...

Петочна радост за очите:Мејведер го тресна Џастин Бибер меѓу очи (ВИДЕО)

Kрајот на седмицата е време за повеќе насмевки. Една од најпознатите несакани млади ѕвезди во поп музиката Џастин Бибер влезе во еден ринг со...

Резултати од УФЦ 179(ВИДЕО)

Трката по ММА, UFC 179 се одржа денеска порано во Рио де Женеиро, Бразил. Главната борба на вечерта беше долгоочекуваниот реванш меѓу шампионот во перо...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Чекор поблиску со спектаклот! Џошуа и Фјури го одбраа местото за одржување на мечот...

Еди Херн, главниот организатор на боксерскиот спектакл помеѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, потврди дека обете страни го прифатиле предлогот за местото. Сопственикот на...

Нгану ќе биде во аголот на Камару Усман во борбата против Масвидал

Камару Усман беше дел од тимот на Нгану кога камерунскиот удирач ја освои титулата во тешка категорија на УФЦ минатиот месец во судир против...

Нунеш ќе брани една од титулите на УФЦ 265

Мега-судирот за титулата во перо категорија нè чека на лето. Шампионката Аманда Нунеш ќе се пресмета со Хулијана Пења на УФЦ 265 на 7...

Нгану демонстрира сила на стомачните мускули (ВИДЕО)

Френсис Нгану, кој е шампион на УФЦ во тешка категорија, ја демонстрира силата на неговите стомачни мускули. На тренинг, Камерунецот го принуди борецот Рајдер...

Ли ја одбрани титулата за 73 секунди на ОНЕ на ТНТ 2 (ВИДЕО)

Шампионот во лесна категорија на ОНЕ шампионатот, Кристијан Ли забележа уште една одбрана на титулата. 22-годишниот борец се соочи со Тимофеј Настјухин во главната...

Фјури се инспирира со цитат од Библијата пред борбата со Џошуа

Тајсон Фјури, шампионот во тешка категорија ВБЦ, се инспирира со цитат од Библијата. 32-годишниот боксер објави видео во кое напорно тренира за борбата со...

Немков и Дејвис поминаа на мерењето за Белатор 257 (ВИДЕО)

Помина мерењето за Белатор 257 што ќе се одржи за 24 часа во Конектикат. Во главната борба шампионот во тешка категорија Вадим Немков ќе...