9 C
Skopje
05/03/2021 | 10:27

Вудли: Бесен сум поради насилството во мојот град! (ВИДЕО)

Американскиот град Фергусон последните неколку дена беше една од главните вести во светските медиуми откако бел полицаец застрела црна тинејџер. Се се претвори во...

Мики Рурк го нокаутираше Сејмур во втората рунда! (ВИДЕО)

Само две рунди му беа потребни на холивудската ѕвезда, Мики Рурк, за да го нокаутира противникот Елиот Сејмур, на мечот што се одржа вечерва. По...

Струмичанецот Мицевски растура во Италија!

Димитар Мицевски (19) од Струмица, кој живее во Италија, е шампион на Сверна Италија, а наскоро ќе се бори и за титулата шампион на...

Потврдено: Кро Кап против Ишии!

Сепак, Сатоши Ишии! Очигледно, Кро Кап во старата година ќе се бори против јапонскиот џудист во Токио и ќе се обиде да го одбрани...

Неверојатен нокаут на годината! (ВИДЕО)

На еден кик бокс меч во австралискиот град Њукасл, помеѓу, на прв поглед, двајца нерамноправни борци, a нивната видео снимка брзо се прошири низ...

Кадетите и јуниорите на мегдан за ЕП во Швајцарија

Утре во Скопје, во населабата Кисела Вода во ОУ „Круме Кепески“, ќе се одржи Изборното карате првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21...

52 годишниот режисер во кафез за да го спаси боречкиот клуб

Во 2012 година беше објавен филмот „Еве, доаѓа бум“ , на кој американскиот актер Кевин Џејмс, глуми професор, кој почнува да се бори во...

Денес е роденден на Брус Ли!

На денешен ден е роден големиот мајстор на боречките вештини Брус Ли. Брус Ли, роден Ли Џун Фан, (27 ноември 1940 - 20 јули 1973),...

По две години страдање почина боксер од Сингапур

Боксерот Шахрил Салим од Сингапур почина поради сериозно оштетување на мозокот, откако пред две години колабира за време на тренингот. Салим имаше 23 години,...

Глори 19 поместен за во февруари

Долгоочекуваниот Глори 19, што требаше да се одржи на 19 декември, ќе биде одложен за февруари. Во кик бокс трката, по трет пат требаше...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Коди Гарбрант исфрлен од авион заради маска (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во петел категорија на УФЦ, Коди Гарбрант, е исфрлен од авион на „Саутвест ерлајнс“. 29-годишниот Американец се пожалил дека бил симнат од...

Ентони Смит: Чимаев се чувтсвува лошо, затоа што беше убиец

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија на УФЦ, Ентони Смит, се произнесе во врса со случувањата околу Хамзат Чимаев. Пред неколку дена, непоразениот...

Андерсон: Аманда Нунеш е добар чекан, но не е добар клин (ВИДЕО)

Меган Андерсон едвај чека да влезе во кафезот со Аманда Нунеш. Тие ќе се борат викендов во подглавната борба на УФЦ 259, што ќе...

Се соочија борците за УФЦ 259 (ВИДЕО)

Ѕвездите на УФЦ, кои ќе се борат викендов во Лас Вегас, застанаа лице в лице. Ова се случи на прес-конференцијата пред неколку часа. Викендов...

Хабиб тврди дека има покани од Милан и Ал Васал

Непоразениот шампион во лесна категорија УФЦ, Хабиб Нурмагомедов доби понуди од најголемите фудбалски тимови. „Орелот“ покажа видео во кое легендата на фудбалот Златан Ибрахимовиќ...

Кипар ќе биде домаќин на Европското првенство во самбо

Годинашново Европско првенство во машка и женска конкуренција во самбо ќе се одржи од 12 до 17 мај во Лимасол, Кипар. Извршниот комитет на Европската...

Шекил О’Нил леташе, но овој пат од рингот и кршеше столици (ВИДЕО)

Шекил О’Нил некогаш беше незапирлива сила под обрачите на НБА со своите 216 см висина и околу 145 кг. Вчера тој и покажа на публиката...