0 C
Skopje
27/01/2021 | 19:41

Заборска остана без медал, а ката тимот е поразен во четвртфиналето

Симона Заборска не успеа да се избори за бронзен медал во репасажот на Светско сениорско првенство во Германија.Таа во категоријата до 55 килограми, со...

Бронзениот Ивановски на прием во АСМ

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денес го прими Мики Ивановски, кој на последното Европско првенство кик бокс во Билбао, Шпанија,...
Европско првенство

Павлов ќе се бори за бронза на Светското првенство

Европскиот шампион Емил Павлов (-60 кг) е полуфиналето на Светското првенство во Германија и ќе се бори со Бразилецот Даглас Бросе за влез во...

Италјанците кобни за Заборска и Ристески

Репрезентативката Симона Заборска во категоријата до 55 килограми се претстави во добро светло на Светското превенство во Бремен, Германија. Таа во првото коло беше подобра...

Бригс патува за Германија за да го нервира Кличко

Американскиот професионален боксер, Шенон Бригс, планира да биде во „О2 Арена“ во Хамбург на 15 ноември, на мечот меѓу светскиот шампион во тешка категорија...

Ортиз: Бонар е срам за овој спорт

Двајца учесници во салата на славните на УФЦ ќе се соочат еден против друг на Белатор 131 на 15 ноември. Тито Ортиз против Стефан...

И Цветковски елиминиран од СП

Иво Цветковски во категоријата до 75 килограми добро стартуваше на Светското првенство во карате во Германија и со 3-0 го совлада Јоханес-Гаути Отарсон од...

Јакупи нема да се бори за медал на СП

Нашата најголема надеж за освојување на медал на Светското првенство во карате, Берат Јакупи, ќе мора да бара друга шанса за медалл на светските...

Бремен: Трнлив е патот на кумите тимот-Шпанија, па Турција

Денеска почнува Светското сениорско првенство во карате во Бремен, Германија, кое ќе трае до 9 ноември. Се очекува настап на околу 1000 каратисти од...

„Златниот гонг“ без Димовски и Мумин

Во петок и сабота 44-то издание меѓународниот боксерски турнир „Златен гонг“, кој првото издание го имаше во 1969 година, а годинава. Мчевите ќе се...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Отпуштен од болница Федор Емилијаненко

Легендарниот руски ММА борец во тешка категорија, Федор Емелијаненко, кој минатата недела беше примен во болница со инфекција од коронавирус, е отпуштен и ќе...

Полска е домаќин на Севсткото првенство за јуниори

Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА) го потврди домаќинот на овогодинешното Светско првенство во бокс за јуниори и јуниорки, Полска. Настанот требаше да се одржи во ноември...

Нокаутот на Пориер против Мек Грегор – една од најпродаваните борби на УФЦ

Нокаутот на Дастин Пориер над Конор Мек Грегор на УФЦ 257 се покажа како еден од најпродаваните настани на УФЦ на сите времиња. Според Џон...

Џојс: Џошуа се плаши од удари, се обложувам на Фјури

Џо Џојс, кој многу добро ја познава борбата на Ентони Џошуа, смета дека шампионот е премногу загрижен од ударите. Џојс забележа промена во стилот на...

Жорж Сент Пјер шокиран од поразот на Мек Грегор

Жорж Сент Пјер не очекуваше ваков развој на настаните во борбата на УФЦ 257 помеѓу Дастин Пориер и Конор Мек Грегор. Ирецот беше поразен со...

Мек Грегор доби 6-месечна меидцинска забрана за настап

Пред два дена Конор Мек Грегор беше поразен од Дастин Пориер, заради тоа доби медицинска забрана во следните шест месеци да смее да бори. Пориер...

Кормиер објасни како Хaбиб ќе се врати во кафезот

Поранешниот двократен шампион на УФЦ, Даниел Кормиер, посочи под кои услови Хабиб Нурмагомедов ќе ја продолжи кариерата. Според ДК, ова ќе се случи ако некој...