Хрватски боксер го нокаутираше судијата (ВИДЕО)

Деновиве во Загреб се одржува Европското првенство за јуниори-аматери. За жал, еден хрватски боксер го привлече вниманието на целата јавност со многу некоректен потег, поради што се очекува драстична казна и од матичниот Сојуз и од ЕБУ. Боксерот Видо Лончар...

Пендаровска со златен медал од Славонски Брод

Младите каратисти на Макпетрол на турнирот во Славонски Брод, Хрватска, освоија еден златен и пет сребрени медали.   Моника Пендаровска го освои златниот медал во категоријата до 53 килограми јуниорска конкуренција, а Петар Заборски (-76 кг), Игор Таневски(у21 - 67 кг),...

Џиу џицу: Иванов најдобар на „Темерин Опен 2014“

Македонските репрезентативци во џиу џицу освоија повеќе медали на меѓународниот турнир „Темерин Опен 2014“ во Нови Сад, Србија, известуваат од Македонската џиу џица федерација. Нашите натпреварувачи имале комплетна доминација кај сениорите во категоријата до 77 килограми и до 60 килограми...

Златен медал и за женскиот ката тим

По вчерашниот фантастичен ден на македонското карате, серијата на успеси продолжи и денес. Женскиот ката-тим е шампион на Балканот. Сестрите Мишела и Маријана Димоски и Поликсенија Јовановски беа подобри од хрватскиот состав со 3:2, а со истиот резулатат во финалето...

Македонија карате владетел на Балканот

Павлов, Тодески, Цветковски и Јакупи стана шампиони на Балканот, а Муртиши и Заборска се закитија со сребрените медали. Дејан Црниќиќ беше третопласиран. Во македонското финале, меѓу Емил Павлов и Мурат Куртиши, во категоријата до 60 килограми, му припадна на европскиот...

Кличко се издаде како се „пумпа“ за мечот со Пулев (ФОТО)

 Светскиот шампион во супертешка категорија во бокс, Владимир Кличко, покажа на својата фејсбук страница со што се храни во текот на подготовките за натпреварот со Кубрат Пулев.  „Многу од вас ме прашуваат со што се хранам за време на подготовките....

Еспиноза: Многу е тежок патот до Олимписките игри

Претседателот на Светската карате федерација, Антонио Еспиноза, изрази задоволство од престојот во Македонија на прес-конференцијата во Агенцијата за млади и спорт, при што истакна дека Балканското првенство, кое утре и во недела се одржува во Охрид, ќе има квалитени...

Андерсон Силва: Позитивниот допинг тест значи крај за натпреварувачот

Поранешниот шампион во средна категорија на UFC, Андерсон Силва, даде интервју во кое неизбежна тема беше допингот во ММА. Еден дел од поранешните противници на Силва, во даден момент од кариерата, биле инкриминирани со употребата на недозволени супстанци. Тоа се...

Каел Сонен не се кае за допинг излетот

„Луѓето се прашуваат зошто не се извинувам. Нема да го направам тоа. Нема да се извинам, затоа што не се кајам за тоа што го направив. Бев севсен што правам. Проблемот на ова решение е што потфрли. Вистината е...

Ронда Русеј: Мала тајна е колку заработувам

Колку пари прави шампионката на UFC во категорија петел, Ронда Русеј по настапите во и надвор Октагонот? „Не е ваша работа“, врати на новинарското прашање. За жал на „Хулиганот", која е на мислење дека профитот треба да остане лична тајна, повеќето...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...

Татко му на Хабиб ќе биде погребан во родното село

Локалните водачи на Дагестан велат дека таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе биде погребан во неговото родно село Кироваул. Завчера попладне, Абдулманап го напушти...

Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена. Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и...

Мек Грегор со емотивна порака се прости со таткото на Нурмагомедов: Загубивме татко, тренер,...

Таткото на Хабиб Нурмагомедов, 57-годишниот Абдулманап Нурмагомедов денеска почина губејќи ја битката со коронавирусот во болница во Москва. Пораки за поддршка за семејството Нурмагомедов...