Свршеницата на Кличко: Подготвена сум да станам мајка

Бремените личности се исти како нас... Тие натрупуваат килограми во очекување на раѓањето на нивното ангелче. И, не се срамат од тоа. Американската актерка Хајден Пенетир е доста зборлеста на оваа тема и во интервјуто за магазинот „Hello“. Rаскажа...

БиХ: Нокаут пред почетокот на мечот (ВИДЕО)

На бокс меч во Зеница имаше необична нокаут, еден боксер, буквално, веднаш по поздравот го нокаутираше противникот. Судијата се уште не дал знак да започне борбата, неименуваниот боксер му пришол на противникот, кој по поздравот со ракавиците ги спушти рацете...

Селфи фотографија на репрезентацијата од Бремен

Карате репрезенатцијата е во Бремен, Германија, каде што се аклиматизира пред почетокот на Светското сениорско првенство. Денес репрезентативците го разгледаа Бремен и направија групно селфи.  

Петровец најдобар на „Трофеј на Скопје“

На првиот турнир во таеквондо „Трофеј на Скопје“ учествуваа 260 натпреварувачи од 9 земји. Беа прикажани квалитетни борби, а најдобар клуб во вкупниот пласман од сите категории е ТК Петровец со скор (7 први, 7 втори и 8...

Паркинсовата болест на Али не му била од боксот

Паркинсовата болест на Мохамед Али не му била од боксот. Ова го вели д- р Абрахам Либерман, кој е директор на специјализираната клиника „Мохамед Али Паркинсов центар“. Долги години се сметаше дека болеста е резултат од тешката кариера на...

Марк Хунт избувна по критиките на интернет

Еве една насока за сите фанови на ММА, кои сакаат да му дадат совет на кандидатот за титулата во тешката категроија во УФЦ. Немојте. Покрај успешната кариера во ММА и кик боксот, очигледно некои фанови на „Супер Самоан“ одлучиле да му...

Шенон Бригс ја постигна 50-та победа со нокаут

Поранешниот светски шампион во тешка категорија во верзијата Светска боксерска организација (WBO), Шенoн Бригс од САД, ја постигна 50-та професионална победа со нокаут.  Ветеранот (42 години) го совлада својот сонародник Ричард Кармак уште во првата рунда во Лула, Мисисипи.  Бригс ја...

ЈКФ почна кампања: Каратето на Олимписките игри 2020

Собирање на потписи за кампањата „Каратето на Олимписките игри 2020“ Јапонија карате федерација (ЈКФ) започна петиција карате спортот да се најде на програмата на Олимписките игри 2020 година. „Јапонската каратe федерација прави максимални напори за вклучување на каратето во олимписките игри...

Сензационално од Тајсон: Како дете сексуално ме злоставуваа (ВИДЕО)

Пензионираниот боксерски шампион, Мајк Тајсон, има сензационално откритие, како дете бил киднапиран и сексуално злоставуван од страна на некој странец. Тајсон (48 год.) тоа го обелодени денеска во радио емисијата „The Opie and Jimmy Show“. „Кога бев мал постар човек...

Мики Ивановски: Ќе атакувам на професионална титула

Мики Ивановски минатата недела на Европското првенство во кик бокс за ринговни дисциплини во К-1 во категоријата до 81 килограм го освои тетото место. Тој ја продолжи низата на успеси на македонскиот кик бокс. Во досгашната кариера има 17...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...

Тајсон гневен му влегол во канцеларија на Трамп

Мајк Тајсон во излив на бес и љубомора му влегол на Доналд Трамп за да расчисти некои работи со него. Ова  се случило кога актуелниот...

Откажан таеквондо турнирот „Охрид опен 2020“

Таеквондо клубот Хва ранг ИТФ од Лескоец –Охрид не известија дека го откажуваат Меѓународниот таеквондо ИТФ турнир „Охрид опен 2020“, кој требаше да се...

Мејведер ќе го плати погребот на Џорџ Флојд (ФОТО/ВИДЕО)

Флојд Мејведер понуди да ги плати сите погребни трошоци за Џорџ Флојд, кој беше убиен од полицијата во Минеаполис. Немири и протести избувнаа низ САД...