Златни медали за Пецевски и Заткоски на „Србија БЏЏ Опен 2014“

Стефан Пецевски и Александар Заткоски освоија златни медали на силниот меѓународен турнир во бразилско џиу џицу „Србија БЏЏ Опен 2014“. Стефан Пецевски освои и сребрен медал во апсолутна категорија, а се бореше со противник кој имаше 20 килограми повеќе од...

Ивановски со бронзен медал од Европското првенство

Нашиот репрезентативец Мики Ивановски не се пласира во финалето на Европското првенство во кик бокс во Билбао во категоријата до 81 килограм во К-1, бидејќи во полуфиналето беше поразен од Унгарецот Ласл Чабо. Борбата била на завидно ниво во сите...

Алексовски: Со одбрана екипа по многу медали

Репрезентацијата во бразилска џиу џица утре ќе настапи на „Сербија БЏЏ Опен 2014“, еден од најсилните турнири во регионот. Репрезентацијата ја сочинуваат членовите на нашиот најтрофеен клуб за БЏЏ „Д Стронгест & Рутс“, а ќе ја предводи селекторот, воедно и...

Тито Ортиз: Бонар е палјачо кој клечи на колена пред УФЦ (ВИДЕО)

Неколку недели пред дуелот меѓу Тито Ортиз и Стефан Бонар во Белатор 131, „The Hunington Beach Bad Boy“, нема ден а да не се распламтат интригите меѓу двајцата борачи.  „Тој е еден озборувач, мал стаорец. Како мала чивава е. Смешно...

Американски аналитичар: Ако Пулев го победи Кличко-да не бидете изненадени

Кубрат Пулев може да го победи Владимир Кличко. И, тоа не треба да биде изненадување за никого. Ова го објави аналитичарот на интернет каналот Tstreet Controversy. Според него, Пулев е еден од ретките боксери кои имаат шанси против Кличко. „Пулев е...

Макус Бучеча Алмеида:Приврзаник сум на старата школа на џиу-џицуто (ВИДЕО)

Макус Бучеча Алмеида е еден од топ натпреварувачите во бразилско џиу џицу во светот. Во следново интервју тој зборува за своите достигнувања, како и за претстојните планови. Самиот Алмеида се дефинира како претставник на старата школа.  „Се гледам како застапник на...

Тајсон ќе стане член на Сојузот на руски писатели

Легендарниот боксер Мајк Тајсон ќе стане член на Сојузот на писателите на Русија, соопшти промоторот Владимир Хрјунов. Тоа ќе се случи на 27 октомври во Москва при промоцијата на книгата „Тајсон-Безмилосно вистина“. „На Мајк во отсуство ќе му биде врачена...

Тројца кикбоксери во борба за медали на Европското првенство

По дождот доаѓа сонце, па така по почетните неуспеси на нашите репрезентативци на Европското првенство во кик бокс во Билбао, Шпанија, Мики Ивановски, Љупче Коцев и Алексанадар Димовски имаат шанса уште денес да обезбедат медали на ова првенство за...

АИБА доживотно го суспендираше Лончар, а на селекторот му ја одзеде лиценцата

Извршниот одбор на Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА) привремено, до завршувањето на дисциплинската постапка , донесе одлука за доживотна забрана за вршење какви било активности во боксот хрватскиот боксер Видо Лончар, и тренерите коишто беа во рингот, кога го нокиаутира...

Ќе освоиме медали и на Светското првенство

Боите на Македонија на претстојното Светско превснтво во Бремен, Германија, 5-9 ноември, ќе ги бранат претжно освојувачите на медали од Балканското првенство во Охрид.  Тренерот за борби, Пеце Белистојаноски, истакнува дека во Германија ќе патуваат: Емил Павлов (-60 кг), Тоде...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Човекот кој го откри Мајк Тајсон жртва на корнавирусот (ВИДЕО)

Човекот кој го откри Мајк Тајсон, Нелсон Куевас почина на 80-годишна возраст како последица на коронавирусот. Малиот Мајк Тајсон во неговата боксерска сала го имаше...

Јасин Лама: Деновите во карантин ќе поминат како на филм, седете дома и спасете...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Јасин Лама и Гоце Јанески имаа голгота пр врачањето...

Гоце Јанески: На сите им посакувам здравје и да ги почитуваат законите, тоа е...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Гоце Јанески и Јасин Лама имаа голгота пр врачањето...

Еди Херн: Барам алтернативни дати за Џошуа – Пулев

Промоторот на Ентони Џошуа, Еди Херн, призна дека мечот на неговиот клиент со бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев, најверојатно, нема да се одржи според на...

По скандалозното видео за тепање на жени на Били Џо Сандерс му е одземена...

Били Џо Сандерс доби забрана за бокс настапи, откако се појави видео во кое тој покажува како се удираат жени за време на карантин. Шампионот...