Биспинг: Моментално тежам 103,5 килограми (ВИДЕО)

УФЦ шампионот во средна категорија, Мајкл Бисинг, отприлика за околу два и пол месеци по втор пат ќе го брани појасот. Од другата страна на октагонот во Медисон сквер гарден арена во Њујорк ќе стои поранешниот првак во велтер...

Израел Васкез ќе го загуби десното око

Поранешниот светски шампион Израел Васкез ќе го загуби десното око како последица на неколку сериозни повреди кои доби во текот на кариерата. 38-годишниот Мексиканец беше еден од водечките боксери на планетата, пред да објави дека се повлекува во 2010 година....

Чатлески/Станков: Нема да гледаме квалитетен бокс, но можеме да видиме идни шампиони! (ФОТО)

„Направивме одличен потег за младите боксери“ се првите зборови на домаќинот на првиот турнир на Детската лига, Дарко Чатлески,кој го води БК Ас од Прилеп „Откако се согласивме да ја организираме Детската лига во бокс со клубовите од Македонија, без...

Ги нокаутира и противникот и судијата (ВИДЕО)

Ретко виден нокаут се случи на Макс мај тај настанот. Сите очекуваа нокаут победа на Кинезот Гоу Дакуи во бoрбата со Супер Х по правилата на тајландскиот бокс. Најинтересното се случи во втората рунда, Дакуи успеа да ги нокаутира и...

Шест медали за Сеишин на Европското првенство во традиционално јапонско џудо

  Џудистите на Сеишин освоија шест медали – 2 златни, 1 сребрен и 3 борнзени на Европското клупско првенство во традиционално јапонско џудо во Солун, Грција. Медалите ги освоија: Јуниори 1.Марио Тошески - златен 2.Јован Најдоски - златен 3.Михаел Конески - бронзен 4.Марио Цинцароски - бронзен 5.Александра...

Дилијан Вајт ја освои титулата на Британија во тешка категорија (ВИДЕО)

Дилијан Вајт (19-1, 15 КО) во Глазгов боксираше против Јан Левисон за испразнетото титула во тешка категорија на Велика Британија. Во вториот обид „Боди снечер“ го освои појасот со победата над Левин (12-3-1, 8 КО) со прекин во 10-тата рунда....

Хеј и Белју за малку не се степаа во ТВ студиото

Британските боксери Дејвид Хеј и Тони Белју за малку не отидоа во крајност во обидот да што е најдобро можно да промовираат претстојниот дуел на 4 април во Лондон. Залог на средбата е шампионскиот појас во полутешка категорија во професионалниот...

БК Вардар анализа: Зубаиров може да обезбеди олимписка норма!

„Повторно се вративме во колосек и главни фаворити сме за освојување на последниот Светски квалификационен турнир во Истанбул 6-8 мај, олимпикса норма за Македонија“, велат од БК Вардар. Ваквото оптимистичко тврдење доаѓа поради враќањето на Халил Зубаиров на душекот, кој...

Турските таеквондо репрезентативци учествувале во оргија на ЕП (ФОТО)

Турскиот спорт го потресе голем секс скандал, откако на интернет се појавија компромитирачки фотографии на петмина членови на таеквондо репрезентацијата. За време на Европското првенство во Казан, Русија, петмината репрезентативци организирале оргија со една девојка. Дури и го овековечиле моментот,...

Тајсон со лактот удри нападен навивач на мерењето на Мејведер-Пакијао! (ВИДЕО)

„Не чепкај го лавот додека спие“ - е стара поговорка за која, очигледно, еден американски бокс-фан никогаш не слушнал. Тоа е причината поради која вчера во Лас Вегас, речиси, ќе загинеше кога одлучи да го прегрне легендарниот Мајк Тајсон,...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Се договара конкретна дата за третиот меч Фјури-Вајалдер, можна опција е 19 декември

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија (ВБЦ) Тајсон Фјури може да се соочи со Американецот Дионтеј Вајлдер по трет пат во декември годинава,...

Мухамед Али е спортист на сите времиња според „Сан“

Британскиот „Сан“ објави список со десет најголеми спортисти на сите времиња. Според реномираниот британски таблоид, во првите десет спортисти не спаѓаат Новак Ѓоковиќ, Кристијано...

Шабан Трстена на насловната страница на Јапонската боречка федерација

Јапонската боречка федерација на својата веб-страница ја постваила сликата на олмпискиот шамион Шабан Трстена кој во 1984 година во Лос Анџелес го освои златниот...

Мајк Тајсон наполни 54 години, боречката заедница го затрупа со честитки

На 30 јуни 1966 година е роден еден од најголемите и најпопуларните боксери во историјата, Мајк Тајсон. Додека се подготвува за враќање во рингот и...

Џон Џонс: Можам да го победам Нгану! (ВИДЕО)

Не постои начин да се одрекува дека Френсис Нгану е еден од најсраотните борци. Сепак, шампионот во полутешка категорија Џон Џонс ја знае тајната...