Мартин Србиновски максимално е ангажиран да ја сплоти и да и помогне на македонската...

Тешки времиња за сите, и за оние што работат и за оние што се занимаваат со спорт, без разлика дали сте во Македонија или во странство. Не за џабе е кажано дома си е дома, посебно ако си во...

Трагична вест од Бергамо: Поранешниот европски шампион ја загуби борбата со Ковид-19

Поранешниот европски шампион од Италија, Анџело Ротоли почина од коронавирус. „Тутоспорт“ објави дека 61-годишниот боксер ја загубил битката во болница во Бергамо. За да биде уште поголема трагедијата, две недели претходно поради пандемијата ги загубил мајката и братот. Ротоли беше шампион...

По хрватски боксери на квалификациите во Лондон со Ковид-19 се заразиле и турски, Јанески...

Покрај хрватскиот боксер Тони Филипи и неговиот тренер Томо Кадиќ за време на престојот во Лондон на кавлификациите за Олмписките игри во Токио со Ковид-19 се заразени репрезентативецот на Турција Серхат Ѓулер, неговиот тренер и уште еден човек од...

Гоце Јанески и Јасин Лама пристигнаа во Скопје, веднаш се ставени во карантин

Македонските боксери Гоце Јанески и Јасин Лама по многу перипетии стигнаа во Македонија и вднаш заминаа во 14-дневен карантин во хотелот Ибис во Скопје. Нашите боксери учествуваа на кавалификацискиот турнир за Олимписките игри во Токио, но турнирот се прекина по...

Боксерите го чекаат чартер летот, БФМ вели немале контакт со заболениот Тони Филипи

Додека македонската Влада ги организира јавните повици за чартер летови со кои треба да се пренесат македонските граѓани кои се заглавени во европските држави, бокс репрезентивците Гоце Јанески и Јасин Лама се уште се во Лондон, каде што учествуваа...

Мајк Тајсон: Се забавував со некои луѓе, потоа имав секс со нивните мајки и...

Мајк Тајсон денови со некои изјави од минатото добива место во спортските медиуми, со оглед на тоа дека спортот е парализиран. Тајсон во 90-тите години го имаше врвот на својата слава, а сега зборуваше за лудите забави во текот на кариерата....

Голема врева во Хрватска: Наместо олимписка норма, Тони Филипи го донесе коронавирусот од Лондон

Во Хрватска овие денови се дигна голема прашина по враќањето на боксерите од Лондон каде што учествуваа на Квалификациите за Олмписките игри во Токио 2020, а од таму не се вратија со некој позначаен резултат, но дома го донесоа...

Мек Грегор бара целосен карантин во Ирска, дава милион евра за медицинска опрема (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор вети помош од 1 милион евра за борба против коронавирусот. Ирецот во видео-обраќање побара од ирските политичари да донесат одлука за целосен карантин на земјата пред да биде предоцна, како во некои други европски земји. Тој се...

Мани Пакијао донираше 50 илјади тестови за коронавирусот на Филипни

Сенаторот од Филипини и светски шампион во бокс, Мани Пакијао, објави дека донира 50.000 тестови на коронавирус. https://twitter.com/MPac_Foundation/status/1239569123559923712?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1239569123559923712&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D833556 „Задоволство ни е да објавиме дека Фондацијата Џак Ма и Фондацијата Мани Пакијао обезбедуваат 50.000 тестови за коронавирус на Филипините. Нема подобро време...

Хабиб и стручниот штаб избегаа во Дубаи

Хабиб Нурмагомедов и неговиот табор ја напуштија Русија и се упатија кон Дубаи. Од вчера, летовите беа забранети во Русија и очигледно непоразениот шампион го предвиде ова и замина на време. Хабиб има закажана борба со Тони Фергусон за 20...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Човекот кој го откри Мајк Тајсон жртва на корнавирусот (ВИДЕО)

Човекот кој го откри Мајк Тајсон, Нелсон Куевас почина на 80-годишна возраст како последица на коронавирусот. Малиот Мајк Тајсон во неговата боксерска сала го имаше...

Јасин Лама: Деновите во карантин ќе поминат како на филм, седете дома и спасете...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Јасин Лама и Гоце Јанески имаа голгота пр врачањето...

Гоце Јанески: На сите им посакувам здравје и да ги почитуваат законите, тоа е...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Гоце Јанески и Јасин Лама имаа голгота пр врачањето...

Еди Херн: Барам алтернативни дати за Џошуа – Пулев

Промоторот на Ентони Џошуа, Еди Херн, призна дека мечот на неговиот клиент со бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев, најверојатно, нема да се одржи според на...

По скандалозното видео за тепање на жени на Били Џо Сандерс му е одземена...

Били Џо Сандерс доби забрана за бокс настапи, откако се појави видео во кое тој покажува како се удираат жени за време на карантин. Шампионот...