Мечот Усик – Чисора на 31 октомври

Александар Усик ќе се сретне со Дерек Чисора на 31 октомври, официјално објавија организаторите на мечот. Тешкашкиот судир првично беше закажан за 23 мај, но беше одложен поради пандемијата на коронавирусите. Тие ќе се соочат за нешто повеќе од еден...

Конор Мек Грегор падна на ранг-листата на УФЦ

Ирскиот борец Конор Мек Грегор падна на ранг-листата во лесна категорија на УФЦ. „Ноториус“ е рангиран на петтото место во лесна категорија на ажурираната листа на предизвикувачи, а го следи Дан Хукер. Неверојатно, Конор, кој веќе објави пензионирање, го задржа...

Како ќе реагира Хабиб кога ќе прокрвари, прашува Гејџи

Џастин Гејџи ветува дека Хабиб Нурмагомедов ќе крвари на нивната средба за титлата во лесна категорија на УФЦ 254. Геџи е еден од најагресивните борци во УФЦ. Всушност, во повеќето битки во октагонот неговите противници крвареа. И, ако ги гледате...

Ковингтон сака да се пресмета со Леброн Џејмс

УФЦ борецот Колби Ковингтон воопшто не се воздржа во нападите врз ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс. После неговата победа минатиот викенд, Ковингтон му испрати силна порака на Џејмс, нарекувајќи го „слаб спортист“ и „безрбетна кукавица“. „Дами и господа, ајде...

Ломаченко: Во мојата земја Лопез не би ја отворил устата

Шампионот во лесна категорија во бокс, Васили Ломаченко не е импресиониран од нападите на Теофимо Лопез, кој ја има титулата на ИБФ. Двајцата шампиони ќе се сретнат во рингот на 17 октомври во Лас Вегас. Лопез вети не само дека ќе...

Холифилд со лекција за поп-ѕвезда, ги виде сите ѕвезди среде бел ден (ВИДЕО)

Поп ѕвездата Џејсон Деруло броеше sвезди сред бел ден, но не и од шоу-бизнисот, откако реши да се обиде на спаринг против легендата на боксот Ивандер Холифилд. Пејачот-актер ги навлече ракавиците и излезе исто како и поранешниот светски шампион во...

Кордеиро: Мајк Тајсон влегува во рингот да умре или да убие

Рафаел Кордеиро е импресиониран од она што го покажува легендарниот Мајк Тајсон. Кордеиро го тренира 54-годишниот ветеран кој во ноември ќе влезе во рингот, првпат по 15 години. Железниот Мајк ќе се бори со друга легенда, Рој Џонс. Ќе...

Презакажана аукцијата за мечот меѓу Алварез и Јилдирим

Светскиот боксерски совет (ВБЦ) официјално ја презакажа аукцијата за борбата меѓу Сол Алварез-Канело и Авни Јилдирим. Водечкото тело во боксот нареди двобој меѓу мексиканската суперѕвезда и Турчинот за испразнетата титула во суперсредна категорија, но навивачите воопшто не беа задоволни од...

Мајк Тајсон: Цел живот ја студирам војната – учев и од Александар Македонски! (ФОТО)

Легендарниот боксер и поранешен светски првак во тешка категорија Мајк Тајсон интензивно тренира за кам-бек во рингот.  Еден од најдобрите на сите времиња требаше да се врати официјално во рингот на 12 септември, но борбата со Рој Џоунс Јуниор е...

Медал од Олимписките игри во 1896 година е продаден на аукција

Медал од првите современи Олимписки игри е продаден на интернет-аукција за 65.625 американски долари. Вредното откритие беше на аукција од американската аукциска куќа „RR Auction“. Медалот го освои грчкиот класичен борач Георгиос Цитас, кој заврши втор на турнирот во борење во...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Мечот Усик – Чисора на 31 октомври

Александар Усик ќе се сретне со Дерек Чисора на 31 октомври, официјално објавија организаторите на мечот. Тешкашкиот судир првично беше закажан за 23 мај, но...

Кормиер предвиде: Чимаев ќе освои две титули догодина

Даниел Кормиер му предвидува светла иднина за чеченско-шведскиот борец Хамзат Чимаев. Коментаторот на УФЦ, до неодамна двоен шампион, гледа дека новата ѕвезда на организацијата...

Конор Мек Грегор падна на ранг-листата на УФЦ

Ирскиот борец Конор Мек Грегор падна на ранг-листата во лесна категорија на УФЦ. „Ноториус“ е рангиран на петтото место во лесна категорија на ажурираната...

Како ќе реагира Хабиб кога ќе прокрвари, прашува Гејџи

Џастин Гејџи ветува дека Хабиб Нурмагомедов ќе крвари на нивната средба за титлата во лесна категорија на УФЦ 254. Геџи е еден од најагресивните борци...

Ковингтон сака да се пресмета со Леброн Џејмс

УФЦ борецот Колби Ковингтон воопшто не се воздржа во нападите врз ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс. После неговата победа минатиот викенд, Ковингтон му...