Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на својата кариера, но поради скандалозното однесување неколку години помина и во затвор. Од 1992 до 1995-тата...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба со ветеранот на УФЦ, Форест Грифин. Неодамна, гигантот ја посети и Академијата за бразилско џиу џицу,...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати во рингот на кечерската организација АЕВ/ AEW. Белфорт бил возбуден од средбата. „Мислам дека АЕВ треба да...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и не можев да верувам. Реков да, повеќе отколку што сакам“, рече Фјури, додавајќи: „Мислам дека тој...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање на поединечните  спортовиги исправија пред огромен предизвик стручните лица и водечките луѓе на спорстките федерации...

Вoндерлеј Силва тврди дека му понудиле 10 милиони долари за борба против Тајсон

Bare Knuckle Fighting Championship му испрати понуда од 20 милиони долари на Мајк Тајсон за да боксира меч без ракавици. 53-годишниот „Железен Мајк“ ја одби понудата, а претседателот на БКФЦ Дејвид Фелдман рече дека планира да ја зголеми понудата за...

Мек Грегор: Хабиб има надувана статистика и е далеку од најголемите

Поранешниот двоен шампион Конор Мек Грегор ги запали социјалните медиуми откако го објави својот список за најголеми во историјата на ММА. Имаше многу имиња на неговиот список, а „Озлогласениот“ се стави на врвот. Големата ѕвезда на УФЦ верува дека...

Камару Усман голем фаворит во меч со Мек Грегор

Али Абделазиз му понуди шанса за титула во лесна категорија на Конор Мек Грегор, а букмејкерите започнаа да работатна случајот. Коефициентите за борбата меѓу Конор Мек Грегор и Камару Усман веднаш беа пуштени, како и што се очекуваше, Усман...

Холофилд го провоцира Мајк Тајсон: Ако го предизвикам, ќе помислите дека сум насилник

Холифилд го пецна стариот ривал кого го победи двапати. Ивандер Холифилд и Мајк Тајсон ја воодушевија јавноста со своите телесни трансформации иако и двајцата се влезени во шестата деценија од животот. Челичниот Мајк дури планира да се врати во рингот...

Турски боксер ја убил девојката оти планирала да му раскине, па објави на Твитер...

Спортскиот свет е во шок поради турскиот боксер Селим Ахмет Кемалоглу, кој ја уби својата девојка за време на Рамазан бајрам. За време на неделниот појадок на првиот ден од Рамазан бајрам, тој ја избодел девојката Зејнеп Сенпинар со нож...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...