Се договара конкретна дата за третиот меч Фјури-Вајалдер, можна опција е 19 декември

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија (ВБЦ) Тајсон Фјури може да се соочи со Американецот Дионтеј Вајлдер по трет пат во декември годинава, изјави промоторот Бред Џејкобс. Првата средба меѓу нив во декември 2018 година заврши нерешено, а...

Мухамед Али е спортист на сите времиња според „Сан“

Британскиот „Сан“ објави список со десет најголеми спортисти на сите времиња. Според реномираниот британски таблоид, во првите десет спортисти не спаѓаат Новак Ѓоковиќ, Кристијано Роналдо, Флојд Мејведер и Мајкл Фелпс, што е малку зачудувачки. На број еден е Мохамед Али,...

Шабан Трстена на насловната страница на Јапонската боречка федерација

Јапонската боречка федерација на својата веб-страница ја постваила сликата на олмпискиот шамион Шабан Трстена кој во 1984 година во Лос Анџелес го освои златниот медал во борење слободен стил. По укажната чест Трсетна на Фејсбук напиша: „На почетокот на мај Светската...

Мајк Тајсон наполни 54 години, боречката заедница го затрупа со честитки

На 30 јуни 1966 година е роден еден од најголемите и најпопуларните боксери во историјата, Мајк Тајсон. Додека се подготвува за враќање во рингот и додека фрчат понудите за настап од сите страни, Мајк Тајсон го прослави 54 роденден. По...

Џон Џонс: Можам да го победам Нгану! (ВИДЕО)

Не постои начин да се одрекува дека Френсис Нгану е еден од најсраотните борци. Сепак, шампионот во полутешка категорија Џон Џонс ја знае тајната за пораз на Предаторот. Џонс очигледно внимателно ја разгледа можноста за преминување во тешка категорија и...

Карано е бесна на Инстаграм, затоа што и ја избриша уметничката фотографија

Светот е подобро место во последните неколку дена откако поранешната ММА воинка, Џина Карано, реши да објави фотографија на која е гола на својот профил на Инстаграм. Тоа беше уметничка фотографија и инспирираше многу нејзини обожаватели ширум светот, но не...

Ковингтон го нарече Масвидал „најуплашеното копиле“

Колби Ковингтон смета дека угледот на Хорхе Масвидал како „најлошото копиле“ е само фасада. Ковингтон и Масвидал, кои некогаш беа соборци во американскиот Топ тим, тргнаа по поинаков пат и скандалозно го прекинаа пријателството. Колби изјави дека Масвидал ги користел...

Форбс откри детали за примањата на Хабиб, заработувал по 300 илјади долари за говор

Руското издание на престижниот „Форбс“ состави список со најуспешните познати личности и спортисти под 40-годишна возраст, а непоразениот шампион на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов (28-0) се најде во самиот врв на тоа рангирање. Според „Форбс“, ѕвездата на УФЦ заработила 16,5 милиони...

Поливина од жителите на Токио не сакаат да се одржи Олмпијадата во 2021 година

Повеќе од педесет проценти од жителите на јапонската престолнина Токио се против одржување на Летните олимписки игри наредната година и поддржуваат и понатамошно нивно одложување или потполно откажување поради пандемијата од коронавирусот. Анкетата на јапонски новински агенции е направена веднаш...

Еди Алварез: Борците се сиромашни, затоа што не штедат

Поранешниот шампион во лесна категорија во УФЦ, Еди Алварез смета дека неговите соборци секогаш ќе бидат робови на нивните ММА организации. Во последните месеци многу борци го нападнаа УФЦ затоа што најголемата ММА организација дава најниски плати. Работата стигна...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Се договара конкретна дата за третиот меч Фјури-Вајалдер, можна опција е 19 декември

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија (ВБЦ) Тајсон Фјури може да се соочи со Американецот Дионтеј Вајлдер по трет пат во декември годинава,...

Мухамед Али е спортист на сите времиња според „Сан“

Британскиот „Сан“ објави список со десет најголеми спортисти на сите времиња. Според реномираниот британски таблоид, во првите десет спортисти не спаѓаат Новак Ѓоковиќ, Кристијано...

Шабан Трстена на насловната страница на Јапонската боречка федерација

Јапонската боречка федерација на својата веб-страница ја постваила сликата на олмпискиот шамион Шабан Трстена кој во 1984 година во Лос Анџелес го освои златниот...

Мајк Тајсон наполни 54 години, боречката заедница го затрупа со честитки

На 30 јуни 1966 година е роден еден од најголемите и најпопуларните боксери во историјата, Мајк Тајсон. Додека се подготвува за враќање во рингот и...

Џон Џонс: Можам да го победам Нгану! (ВИДЕО)

Не постои начин да се одрекува дека Френсис Нгану е еден од најсраотните борци. Сепак, шампионот во полутешка категорија Џон Џонс ја знае тајната...