Трамп како Роки

Американскиот претседател Доналд Трамп на Инстаграм и на Твитер објави фотошопирана фотографија на која го додал сопственото лице на телото на Роки Балбоа. Претседателот на најмоќната земја во светот...

ИO за уредување на односите во МOK е задоволен поддршката на Меѓународниот олимписки комитет

Инцијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет, искажува задоволство од реакциите и поддршката што ни ја даваат Меѓународниот олимписки комитет и повеќе меѓународни асоцијации и федерации, во однос на...

ИОК го признава само редовното годишно Собрание на МОК

Со вториот допис на Интернационалниот олимписки комитет до македонскиот олимписки комитет информира дека не признава паралелно собрание и побара од МОК, Aгенцијата за млади и спорт и  националните федерации да поработат на нови законски решенија...

Меѓународниот олимписки комитет со прецизни упатства и рокови до сите субјекти во државата за...

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) - Одделение за односи со Националните олимписки комитети испрати Резиме за заеднички одржаниот состанок на 13 ноември 2019 година во Лозана до повеќе субјекти во нашата земја, како...

Македонска делегација утре во Лозана на работна средба со Интернационалниот олимписки комитет

Македонска делегација утре во Лозана ќе оствари работна средба со претставници на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК)  Утре на работна средба, во седиштето на Интернационалниот олимписки комитет, македонската делегација ќе биде претставувана...

Иницијативниот одбор за уредување на односите во МОК свика вонредно Собрание на 23 ноември

Иницијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет (МОК) закажа вонредно Собрание за 23 ноември во конгресната сала на СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје со почеток во 11 часот.

Васко Мамучевски ќе настапи на Светското бодибилдинг првенство во Фуџаира

Од 6-10 ноември во Фуџаира, Обединети Арабски Емирати ќе се одржи Светско бодибилдинг првенство за сениори и светскиот Конгрес, а боите на Македонијаќе ги брани Васко Мамучевски. Мамучевски...

Тајсон Фјури славеше во кечерското деби (ВИДЕО)

Тајсон Фјури дебитираше како кечер и го победи популарниот кечер Браун Струман на настанот „Краун џуел“ во Саудиска Арабија. Фјури имаше импресивен настап. Тој се појави во рингот, облечен...

Брок Леснар го победи Каин Веласкез во кечерски меч (ВИДЕО)

Поранешниот шампиони на УФЦ во тешка категорија, Брок Леснар и Каин Веласкез својот втор меч го направија на ВВЕ настанот во Саудиска Арабија. 42-годишниот Леснар лесно го совлада Веласкез, ја...

МОК и одговори на иницијаторите за вонредно Собрание

Македонскиот олимписки комитет одговори на барањето на Инцијативниот одбор за уредување на односите во МОК, кој пред десетина дена на прес-конференција ја презентираше својата иницијатива за промени во составот на МОК. „Почитувани, Во...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

По втор пат автомобил го удри Вандерлеј Силва во Куритиба

Легендарниот ММА борец, Вондерлеј Силва, пред неколку дена беше удрен од автомобил додека се возеше со велосипедот во Куритиба, Бразил. Во интервју за бразилскиот медиум...

Тројца македонски јуниори во врвот на Светската таеквондо ранг листа

На Светската таеквондо ранг листа тројца македонски репрезентативци во јуниорска конкуренција се во светскиот врв, за кои 2019 година беше повеќе од успешна. На...

Дана Вајт: Мек Грегор не направи познати во светот

Дана Вајт повторно зборуваше многу љубезно со својот миленик Конор Мек Грегор. Со текот на годините, „Озлогласениот“ собории многу рекорди во УФЦ и ги...

Харитонов: Мајк Тајсон е на стероиди

ММА ветеранот Сергеј Харитонов верува дека легендарниот Мајк Тајсон користи стероиди пред да се врати во рингот. 39-годишниот Русин, кој има скор 30-7-2 во...

УФЦ не сака да му помогне на поранешниот шампион со инфицирана рака (ФОТО)

Поранешниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Тим Силвија, изјави на социјалните медиуми дека има проблем со железнитеплочки што му беа ставени на скршената...