Марјан Спасески: 2015 година една од најуспешните за Агенцијата за млади и спорт

Во делот на капиталните инвестиции, ја имавме можеби најуспешната година досега со реализација и изградба на вкупно 56 спортски објекти низ целата држава. Од проектот за изградба на 35 спортски сали, досега 33 се изградија, а изградени се и 19...

ГФН: Германија ја погоди земјотрес од Македонија – Кристијан Воденски е „Спортист на годината...

Кристијан Воденски е „Спортист на годината 2015“ за деца спортисти во Германија во изборот на Герман фајт њус (ГФН/GFN). GFN вака го опишува изборот на Воденски: „Тоа што се случи во нашиот избор за спортист на годината беше како земјотрес. Откако...

Среќна и бериќетна Нова година 2016!

IPON.mk на сите спортисти, тренери, клубови, спортски федерации, спортски тренери и љубители на спортот и ја честита Новата 2016 година. Ви посакуваме годинашниве резултати да бидат надминати и да остварите норми за Олимписките игри во Рио де Женеиро во Бразил,...

Филип В’чков најдобар спортист на Кавадарци, Ивана Аврамова најдобар тренер

Филип В'чков од Kлубот за боречки вештини „Будо“ од Кавадарци е спортист на годината за 2015 година. В'чков на Bалканското првентво во кик бокс освои сребрен медал и девет медали од државните првенства, од кои 6 златни, 2 сребрени...

Чолески, Вранишкоски и Алиу меѓу најперспективните спортисти на Охрид

Меѓу најперспективните млади спортисти во Охрид изберени Артан Алиу (кик бокс), Христијан Чолески (бразилско џиу џицу) и Горан Вранишкоски (карате). Ова се случи на изборот „Спортист на годината 2015“ на свечената церемонија која беше во организација на Сојузот на спортови...

„Фајт најт чемпион 3“ најдобра манифестација за 2015 г. во Велес

Центарот за боречки вештини „Будо“ од Велес доби плакета за „Најдобра манифестација за 2015 г.“ од Сојузот на спортови на овој град во склоп на манифестацијата „Спортист на годината на Велес“. Признението е за настанот „Фајт најт чемпион 3“ на...

Воденски е „Борец на годината за деца“ во Германија

Кристијан Воденски (10 години) е избран за „Борец на годината за деца“ во Германија од страна на специјализираната веб-страница за боречки вештини „ГФН“ (German fight news). Во текстот посветен на наградата се вели дека чудото од дете во боречки вештини,...

Несторовски, Манојловски, Недев… меѓу најдобрите спортисти на Скопје

  Сојузот на спортови ги прогласи најдобрите за 2015-година. Евгениј Поп Ацев, Ненад Манојловски, Дејан Недев, Игор Стефановски и Мартин Несторовски се добитници на признанијата за најдобри спортисти што го доделува Сојузот на спортови на град Скопје за годинава што изминува. Во...

Егениј Поп Ацев спортист на годината, а Стефани Тодорова спортистка на годината!

Пливачот Евгениј Поп Ацев е Најдобар спортист на Македонија за 2015 година во изборот на Агенцијата за млади и спорт. Тој го освои првото место во Светскиот Куп во маратонското пливање, а го исполни и сонот еден Македонец да...

Мартин Несторовски втор најуспешен спортист на Скопје, прв е Игор Стефановски-Иџе

Европскиот шампион на ридски патеки Игор Стефановски – Иџе ја понесе награда за најдобар спортист на Град Скопје за 2015 година, пред каратистот Мартин Нестоорвски, кој гоиднава освои два бронзени медали на Европското првенство и на Европските игри во...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

По втор пат автомобил го удри Вандерлеј Силва во Куритиба

Легендарниот ММА борец, Вондерлеј Силва, пред неколку дена беше удрен од автомобил додека се возеше со велосипедот во Куритиба, Бразил. Во интервју за бразилскиот медиум...

Тројца македонски јуниори во врвот на Светската таеквондо ранг листа

На Светската таеквондо ранг листа тројца македонски репрезентативци во јуниорска конкуренција се во светскиот врв, за кои 2019 година беше повеќе од успешна. На...

Дана Вајт: Мек Грегор не направи познати во светот

Дана Вајт повторно зборуваше многу љубезно со својот миленик Конор Мек Грегор. Со текот на годините, „Озлогласениот“ собории многу рекорди во УФЦ и ги...

Харитонов: Мајк Тајсон е на стероиди

ММА ветеранот Сергеј Харитонов верува дека легендарниот Мајк Тајсон користи стероиди пред да се врати во рингот. 39-годишниот Русин, кој има скор 30-7-2 во...

УФЦ не сака да му помогне на поранешниот шампион со инфицирана рака (ФОТО)

Поранешниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Тим Силвија, изјави на социјалните медиуми дека има проблем со железнитеплочки што му беа ставени на скршената...