Кристијан Донев: На Светското првенство во Копер одам да бидам во најдобрите (ФОТО)

На 25 јуни во Копер, Словенија, се одржува Светското превнство во бодибилдинг и фитнес, а Кристијан Донев е еден од неколкуте репрезентативци што ќе ја претсавуваат Македонија на светскиот собир на мускулите и на идеално градените тела. „Цела година се...

Роналдињо, Тајсон, Вердум и Нелсон на снимањето на Кикбоксер (ФОТО)

Интересен екипа се собра за време на снимањето во Лас Вегас. За време на снимањето на филмот Кикбоксер: Одмазда, најновото дело од познатиот серијал. Како и за претходниот Kickboxer: Vengeance, креаторите на филмот  ангажираа познати боречки и спортски ѕвезди. Фабрицио Вердум...

Карате и таеквондо демонстрација на Олимпискиот ден во Охрид

Денес се одржа олимпискиот ден во Охрид. Македонски Олимписки Комитет , ОУ ,,Христо Узунов“ и Асоцијацијата на спортови под мотото „Спорт за сите – сите за спорт“ го организираа „Олимпискиот  ден“ како  мал спортски вовед пред олимписки игри во...

МОК бара валјд карти за Митров, Николоска и Матијашевиќ

Македонскиот олимписки комитет ќе побара вајлд карти за борачот Дејан Митров, таеквондистката Петра Матијашевиќ и џудистката Катерина Николоска од боречките спортови, како и за стрелачката Нина Балабан,кајакарот Атанас Николовски и велосипедистот Андреј Петровски. До Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), МОК ќе...

Кенгур кикбоксер (ВИДЕО)

Кенгур кикбоксер! И тоа доста умешен. Уверете се! https://youtu.be/6P4rmItAUVU

Кој прави подобра шпага – Бјанка ван Дам или Жан Клод ван Дам?!

Бјанка ван Дам покажа дека ги има гените на татко и Жан Клод ван Дам. Таа пре днекое време позираше во една од најпознатите пози на татко и, правејќи шпага, со што ги потврди неосмнените акробатските вештини. Бјанка има 25 години...

Дали е ова најдобрата тетоважа со …?

Дали е ова најдобрата тетоважа? Пресудете сами!

Сеќавање на Принс со К-1 темата

Светот во 2016 година загуби уште еден голем музичар. Иако овој портал не се занимава со музика, ќе му оддадеме почит на великанот преку неговата врска со кик боксот и неговите најславни денови. Песната на Принс „Ендорфин машин“, К-1 ја користеше...

Олимпискиот оган тргна од Олимпија за Рио де Жанеиро

Олимпискиот оган го започна патувањето за Рио де Жанеиро, каде што ќе се одржат Летните олимписки игри. Факелот беше запален за време на церемонијата во Олимпија, Грција, родното место на Олимписките игри. Околу 450 лица ќе го носат факелот во шестдневна...

МОК ги запозна федерациите со работата на Арбитражниот суд

Претседателот на Спортскиот арбитражен суд при Македонскиот Олимписки Комитет (САС-МОК), проф. д-р Тони Дескоски, одржа излагање пред националните спортски федерации на тема „Решавање на спортските спорови пред Спортскиот арбитражен суд при Македонскиот Олимписки Комитет (САС-МОК)“ Спортската арбитража претставува начин на...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...