Европска недела на спортот: 25 федерации ќе „Бидат активни“ на плоштадот Филип 2 во...

Македонија преку Агенцијата за млади и спорт директно се вклучува во одбележувањето на големиот европски настан „Европската недела на спортот“. По тој повод ќе се одржат голем број спортски манифестации кои ќе ја одбележат „Европската недела на спортот”. Утре со...

Во борба и го соблече кимоното, а таа без градник…(ВИДЕО)

Сите ги сакаме најдобрите шеги, нели? Еве ви уште една таква. Како би реагирале ако мирно си вежбате во салата, а одеднаш против вас се најде жена која во еден момент останува гола до половината? И тоа најмногу поради вас...

Се степа со 15 Турци, а како помина…(ВИДЕО)

Несекојдневна тепачка се случи во една од населбите на Истанбул. Имено, ирски турист се испотепа со цела група на турски продавачи на мало и може да се каже дека не го извлече подебелиот крај. Ирецот, кој прилично арогантно се однесуваше,...

Брутални пресметки од новозеладнски затвор: Погледнете како изгледа „Фајт клубот“ зад решетките (ВИДЕО)

Една снимка за која се верува дека настанала во текот на минатата година, деновиве повторно исплива на површина. Станува збор за компилација на брутални затворски пресметки од новозеландската установа МТ Еден. Компилацијата на борби од затвор во Окленд покажува дуели...

Двајца канидати за наградата за животно дело „8 Септември“ од боречките спортови

До одборот за доделување на наградите „8 Септември“ пристиганти се девет апликации за наградата за животно дело од кои две се од боречките спортови и пет за годишната награда „8 Септември“, соопштија на денешната прес-конференција во просториите на Агенцијата...

Џеки Чен ќе добие ОСКАР за животно дело

Мајсторот на борачките вештини, Џеки Чен, ќе добие Оскар за животно дело. Тој има играно во над 30 филма Веста деновиве беше објавена од Академијата на филмските уметности и науки. Чен, роден во Хонгконг, е на возраст од 62 години и...

Еден силеџија си го доби од анонимен патник кој знаел БЏЏ (ВИДЕО)

Единственото нешто што го виде насилникот пред да ја загуби свеста, беше брзото движење на раце пред неговото лице, а потоа почувствува силно стегање во пределот на вратот. Ова е лекот за неранимајковци, мајстори на својот спорт – бразилско џиу...

Борбата на Стивен Сигал и ЖСП во филмот „Killing Salazar“ (ВИДЕО)

Борбата меѓу легендарниот велтераш на УФЦ, Жорж Сент Пјер и ѕвездата на акционите филмови, Стивен Сигал, може само да си замислувате или видете на филмовите, а тоа е она што го нуди „Убивањето на Салазар“ на режисерот Кеони Ваксман. Иако...

Морници да ве полазат: Кање Вест го скорнал Мајк Тајсон од столчето на УФЦ...

Легендарниот боксер Мајк Тајсон мораше да се помрдне од своето столче во првиот ред на кафезот во Т-Мобиле арената во Лас Вегас на УФЦ 202, откако настанот веќе поодамна беше започнат. Светскиот боксерски шампион пристигнал да го погледне мечот...

Златните Руси од Олимпијдата во Рио добија по БМВ-икс 6 и по 55.000 евра

Русија на чело со Владимир Путин богато ги награди освојувачите на медали од Олимписките игри во Рио де Жанеиро. На медлиситите, по традиција, им беа дарувани со „БМВ“ автомобил и парична награда. Како што соопшти Рускиот олимписки комитет, за златните медали...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...