Коментатор се потсемва со Мејведер: Следниот меч ќе му биде против жена (ВИДЕО)

Легендарниот американски коментатор Џим Лампи се потсмева со Флојд Мејведер - Јуниор, коментирајќи го дуелот против Конор Мек Грегор. Лицето на ХБО призна дека не го гледал на големо рекламираниот меч. „Видов само дека дуелот беше прекинат, како и статистиката...

Финансискиот советник кој го испокраде Тајсон заврши во затвор

Финансискиот советник кој ги украде своите клиенти, вклучувајќи го и Мајк Тајсон и кошарските ѕвезди Глен Рајс и Дикембе Мутомбо, осуден е на затворска казна. 56-годишниот Брајан Оуранд, поранешен извршен директор на компанијата, е осуден на 33 месеци затвор и...

Врачена наградата „8 Септември“

Во Свечената сала на Собранието на Република Македонија денеска беше врачена државната награда „8 Септември“ за животно дело и признанија за високи остварувања во областа на спортот.  Шахистот Иван Кочовски е добитник на овогодинашната државна награда за животно дело „8...

АМС: Петар Белистојаноски добитник на наградата „8 Септември“

Денес, во Агенцијата за млади и спорт, директорот Дарко Каевски и Одборот за доделување на Државната награда во областа на спортот „8 Септември“ на прес-конференција ги соопштија добитниците. Проф. д-р Руждија Калач и проф. д-р Јовица Угриновски како членови на...

И Леброн Џејмс за мечот на векот: Да сум Мек Грегор, за тие пари...

Неколку дена по завршувањето на мечот меѓу Флојд Мејведер и Конор Мек Грегор, излегуваат видеа од познатите личности кои биле на средбата. Едно такво видео се појави со кошаркарските ѕвезди Леброн Џејмс и Џ.Р. Смит кои меѓу себе разменија...

Во АМС се конституира Советот за спорт

Во Агенцијата за млади и спорт денес се одржа конститутивна седница на Советот за спорт, надворешно тело задолжено за креирање на политики во областа на спортот и реализирање на програмски активности. Советот е составен од седум членови: проф. Александра Војневска...

Чак Норис доживеал два силни инфаркти

Актерот и мајстор на боречките вештини, пред се на каратето, Чак Норис во јули доживеал два силни инфаркти во период од 45 минути. Првиот напад го имал во хотел во Лас Вегас каде што престојувал со сопругата, а откако бил...

Братот на Гокан Саки уапсен во Дубаи во меѓународна акција за криумчарење на дрога...

Братот Гокан Саки е уапсен во Дубаи во рамките на една од најголемите акции против организираниот криминал во историјата на Австралија. Според изјавата на Австралиската федерална полиција, како дел од истрагата на семејство Ибрагим од Сиднеј, кое осевн што има...

Нeјмар за телохранител најми УФЦ-борец (ФОТО)

Фудбалската ѕвезда Нејмар пристигна во Париз опкружена со медиуми и обожаватели. 25-годишниот Бразилец за рекорден трансфер од 222 милиони евра се пресели од Барцелона во Париз Сент Жермен. Годишно ќе заработува 53 милиони долари. https://youtu.be/lbc58jH71iA Задача да го штити ја има УФЦ...

Сталоне откри тајни од новиот филм за Роки

Американскиот боксер Роки Балбоа и Русинот Иван Драго повторно ќе ги вкрстат ракавиците  толкуван од во најновото продолжение од серијалот филмови Роки во кој главната улога ја толкува славниот Силвестер Сталоне, сега во „Верата: Срце на шампион“ (Creed, 2015)....
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури е најплатен борец во светот, пред Мек Грегор и Џошуа

Форбс ја објави листата на најплатените спортисти во светот. Поради коронавирусот, многу настани се откажани и одложени, а платите паднаа за прв пат во последните...

Средбата Емилијаненко – Магомед Исмаилов кон крајот на јули (ВИДЕО)

Александар Емилијаненко и Магомед Исмаилов ќе се борат на 24 јули. Веста ја објави Мејрбек Хасиев, шеф на чеченската организација АЦА. Борбата меѓу нив требаше...

Џастин Гејџи откри како ќе го победи Хабиб (ВИДЕО)

Привремениот шампион во лесна категорија Xастин Гејџи знае што треба да направи за да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе се борат во последните месеци...

Хабиб Нурмагомедов останува подготвен

Неспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов се врати на интензивните тренинзи. Непоразениот борец постеше за време на светиот месец Рамазан и сега може...

Конор Мек Грегор: Јас сум најголемиот во ММА – навикнете се

Конор Мек Грегор уште еднаш се прогласи за најголем во историјата на ММА. Поранешниот двоен шампион е мотивиран од функцијата на неговиот тренер Џон Каванаг,...