Каратистот Љубомир Давитков најуспешен спортист на Кочани за 2017 година (ФОТО)

Љубомир Давитков, каратистот на КК Кочани е најуспешниот спортист на Кочани за 2017 година. Давитков, признанието го доби бидејќи со македонската репрезентација освои балканска бронза. По него, на втората позиција се најде тенисерката на „Акватен“, Даниела Колева, а Стојан Николов,...

Карате клубот Партизан најдобра екипа, Јорданчо Петров најдобар тренер во Кочани за 2017-та (ФОТО)

Карате клубот Партизан од Кочани е најдобрата спортска екипа за 2017 година на Општина Кочани, а нејзиниот тренер Јорданчо Петров е најдобриот меѓу тренерите. Покрај ова е младите каратисти на Партизан и КК Кочани добија признанија за успесите во 2017...

Невидена „ММА“ тепачка на средношколки во Сплит (ВИДЕО)

Дали инспирирани од ММА борбите или нешто друго две средношколи од Сплит на многумина соученици и граѓани и приредија незаборвано шоу, тепајќи се пред нивните очи. Хрватската јавност по овој настам е на нозе. http://www.dailymotion.com/video/x6dxnud .

Девојчиња нокаутираа судија на џудо-гами (ВИДЕО)

Девојчиња нокаутираа судија на џудо гами во жарот на перфектоното судење. За среќа, судијата помина без фатални последици. https://www.facebook.com/JUEGODEJUDO/videos/378107795950960/ .

Кординативна средба на МОК и АМС

Денеска Македонскиот олимписки комитет (МОК) и Агенцијата за млади и спорт одржаа координативен состанок во просториите на МОК. МОК го претставуваа претседателот д-р Васил Тупурковски, генералниот секретар Сашо Поповски и спортскиот директор Владимир Богоевски,  а АМС директорот Дарко Каевски и...

Издаден налог за апсење на Мејведер Сениор

Полицијата издаде налог за апсење за постариот Флојд Мејведер. Таткото на донеодамна најдобриот боксер во светот е обвинет за напад на неговата сопруга по борбата во септември меѓу Сол Алварез и Генадиј Головкин во Лас Вегас. Постариот Мејведер ги демантира обвинувањата,...

Абас Ализад копија на Брсу Ли

Дваесет и четиригодишниот Абас Ализад е актер од Авганистан кој многу наликува на мајсторот за кунг-фу Брус Ли. Уште како дете Абаз бил фасциниран од боречките вештини, но сиромаштијата го спречила да се приклучи на некој клуб. Не сакајќи да...

„Штипски Aсови“-најдобрите за 2017 во Штип: Титулите најдобри за Јована Георгиева и Бобан Данов

„Штипски Асови“ денеска ги соопшти имињата на спортистите кои се носители на признанијата за 2017 година. За личниост на 2017 година е прогласена каратистката на Македонка, Јована Георгиева, која освои бронзен медал на ЕП за сениори, во женска и Бобан...

Јована Георгиева најдобра и во родниот град Штип (ФОТО)

Вечерва,во Мултимедијалниот центар во Штип, беа прогласени најдобрите спортисти за 2017 година. Индивидуалните спортови- каратето, кик боксот и борењето минатата година постигнаа најдобри резултати во Штип. Токму признанијата на најдобрите спортисти одат во овие спортски дисциплини.. Од колективните спортови најмногу...

Дарко Каевски се сретна хрватска делегација предводена од Јаница Костелиќ (ФОТО)

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, денеска во рамките на работната посета на Хрватска, оствари билатерална средба со хрватската владина делегација предводена од генералниот Државен секретар за спорт, Јаница Костелиќ. Каевски на средбата се заблагодари за укажаната...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...