Љубителите на шлаканиците добија конкуренција – плескање по задник (ВИДЕО)

Веројатно сте слушнале за Рускиот шлаканица (шамар) шампионат, каде што јаки мажи наизменично си  удараат ѕверски шлаканици, додека еден од нив не паднет или не се откаже. Овие натпревари се...

Гоце Јанески ќе го носи знамето на Европските игри во Минск, Павлов оди на...

Во периодот од 21 јуни до 30 јуни 2019 година во Минск, Белорусија ќе се одржат вторите Европски Олимписки игри на кои ќе настапат 50 европски држави, со околу 4000 спортисти во...

Путин предизвика американска новинарка на џудо меч, но се плаши од бокс пресметка со...

Претседателот на Русија Владимир Путин на шега и понуди џудо меч на американската новинарка Розалинд Матиесон, зашто така би имал „натпреварувачка предност“ откако ја одби понудата да се сретнат во боксерски ринг.

АМС ги додели ваучерите-ракометот, кошарката и одбојакта со подебели добивки

Спортските федерациите кои се грижат за развој на ракометот, кошарката и на одбојката во Македонија ќе имаат на располагање повеќе од 600.000 евра со новиот вучер-систем, а кои ги добија од државата за 2019 година...

Шест медали за бодибилдинг и фитнес репрезентацијата на Балканското првенство (ФОТО)

Македонската бодибилдинг и фитнес репрезентација го постигна својот надобар успех до сега на балканските првенства. На 28.Балканското првенство што се одржа во Крф, Грција, со 8 натпреварувачи Македонија освои 6 медали –...

Шварценегер напданат во Јужна Африка (ВИДЕО)

Актерот и неприкосновен јунак, Арнолд Шварценегер, денес беше нaпaднaт во Јужна Африка. Ицнидeнтoт се случил за време на настанот „Арнолд Класик Африка“, спортски настан, каде 71-годишникот беше нaпaднaт од пoзaди грб.

Бодибилдинг и фитнес репрезентацијата на Балканското првенство во Крф

Македонската бодибилдинг и фитнес федерација денеска ги започнува настапите на Балканско првенство во бодибилдинг и фитнес во Крф, Грција. Боите на нашите држава...

Стипе Миочиќ и Вајлдер во серијата Билиони (ФОТО)

Двајца славни борци се појавија во последната епизода во серијата Билиони на Шоутајм. Во осмата епизода од четвртата сезона, поранешниот и сегашн вработен Аксе Капитал се бори во хуманитарен боксерски...

Потрес на Врестлеманија 35: И Брок Леснар и Ронда Раузи ги загубија појасите! (ВИДЕО)

Големи потреси се случија минатата ноќ на најголемиот про-боречки настан во светот - Врестлеманија 35, што се одржа во Њу Џерси, САД. Повеќе на тронот не се ниту Брок Леснар ниту Ронда Раузи, кои загубија во главните мечеви од...

Прво место за Бошко Стаменковски на Отвореното првенство на Црна Гора

Бошко Стаменковски го освои првото место во бенч-прес на Отвореното првенство на Црна Гора во категоријата до 75 килограми со подигнати 135 килограми за ветерани. Натпреварот се одржа по ГПЦ правилата.

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Наташа Стефановска по три одлагања го зададе решавачкиот удар, кажа ДА… (ФОТО)

Наташа Стефановска го здададе финалниот карате удар против пливач – го кажа судбоносното ДА. Нашата трофејна каратистка денеска го кажа судбоносното „да“ на Горан Стаменов...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести...

Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е...

Ломаченко се одрече од дел од хонорарот за да договори голем меч за обединување...

Од денес, љубителите на боксот може да очекуваат уште една голема борба. Конечно, постигнат е договор за голем меч во лесна категорија меѓу двајца феноменални...

Миочиќ: Викендов ќе одредиме кој е најголем во тешка категорија

Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ не планира да се раздели со титулата. Викендов Миочиќ ќе се бори со Даниел Кормиер во главната борба на...