Конор Мек Грегор верува дека е број 1 во историјата на ММА

Поранешниот двоен шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор, реши да се приклучи на темата кој е најголемиот борец во историјата на ММА и смета дека тој е број 1. Конор сè уште активно се натпреварува во кафезот и смета...

Дана Вајт: Островот на УФЦ многу брзо ќе биде подготвен, ќе живеам таму еден...

„Фајт островот“ на УФЦ би требал да биде во погон, а најголемата светска ММА промоција таму ќе биде домаќин на серија меѓународни настани. Дана Вајт откри дека сè ќе биде готово наскоро, по што лично ќе се пресели таму. По...

Миочиќ: Не знам што сакаат од мене. Нека престанат да лелекаат

Стипе Миочиќ им одговори на критичарите. Некои, вклучувајќи го и претседателот на УФЦ, Дана Вајт, неговиот следен противник Даниел Кормиер, како и некои други соборци, сметаат дека шампионот во тешка категорија премногу одолговлекува со враќањето на борилиштето. „Пожарникарот“ не се борел...

Френсис Нгану: Ќе му го нанесам првиот пораз на Џонс

Френсис Нгану не верува дека Џон Џонс навистина сака да се бори против него и смета дека нема да има борба меѓу нив. Во последните неколку дена, Џонс и Нгану разменуваат предизвици на социјалните медиуми и ги инспирираа фановите...

Марк Хант: Дана Вајт сака да ги заебе сите

Поранешниот борец во тешка категорија на УФЦ, Марк Хант, продолжува да ги критикува поранешните работодавци. 46-годишниот ветеран не беше задоволен од односот спреманего и платата што ја добиваше од најголемата ММА организација. Пред неколку години, Марк поднесе тужба против...

Хабиб: КОВИД-19 е реалност – 500 луѓе се заразија наеднаш

Во последните неколку недели, инфекциите со KОВИД-19 ширум светот продолжија да растат. Медиумите постојано ни кажуваат да останеме дома за да се спасиме. Навистина, психозата е огромна и ова ги натера многу луѓе да се сомневаат дека е реално...

Продолжува драмата во семејството Нурмагомедов: Татко му на Хабиб пак е во кома!

Состојбата на Абдулманап Нурмагомедов дополнително се влоши и повторно заврши во кома, пренесува RT.com. Таткото и тренерот на еден од најдобрите борци во историјата на ММА, непоразениот шампион на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов (28-0), се бори за својот живот во московската...

Хабиб: Татко ми има компликации со срцето заради коронавирусот

Хабиб Нурмагомедов, видно потресен, објави видео на Инстаграм во кое зборува за здравствената состојба на неговиот татко, потврдувајќи ја веста дека неговиот татко е заболен од Ковид -19. „Изминатите неколку дена медиумите доста пишуваа за татко ми. Мојот татко е...

Волт Харис му се заблагодари на легендата Оверем

Волт Харис се бореше со легендарниот борец Алистер Оверем во главната борба на УФЦ на ЕСПН 8, што се случи минатиот викенд во Флорида. Битката меѓу двајцата ветерани беше тешка, а прва за Харис по убиството на неговата посвоена...

Даниел Кормиер почна да тренира за Стипе Миочиќ

Поранешниот двократен шампион Даниел Кормиер почна да се подготвува за последната борба во кариерата. 41-годишниот борец чека трета битка со Стипе Миочиќ во наредните месеци. Во последниве денови, „ДК“ повторно го прозва Стипе, кој се посвети на борбата против...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...