По откажувањето на борбата, Фергусон: Одземете му ја титулата на кучката Хабиб

Долго очекуваната битка за титулата на УФЦ во лесна категорија помеѓу шампионот Хабиб Нурмагомедов и Американецот Тони Фергусон беше одложена поради пандемијата од Коронавирус. Двобојот беше планиран за 18 април. Битката помеѓу Тони и Хабиб се одложува дури по петти...

Хабиб по откажувањето на борбата: Цел свет седи дома, а вие барате од мене...

Коронавирусот откажа и одложи многу спортски настани во 2020 година, а последен ќе биде мечот помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон кој требаше да се случи на 18 април. Русија пред неколку дена ги затвори границите и тогаш стана јасно...

Кро Кап: Мек Грегор би го претепал со литар „шток“ во мене

Легендарниот хрватски борец Мирко Филиповиќ во четврток навечер реши да помине извесно време со своите фанови, одговарајќи на бројни прашања на преку Фејсбук. Имаше приказни за тимот на Кро Коп, Стипе Миочиќ, Роберт Солдиќ, Конор Мек Грегор ... И некои...

Намигнување за пресметка меѓу Мек Грегор и Тони Фергусон

Откако Хабиб Нурмагомедов се врати во Русија поради коронавирусот и го доведе во прашање неговиот меч со Тони Фергусон, почнаа шпекулациите за наводен меч на Тони и Конор Мек Грегор. Вчера, Ариел Хелвани на Твитер објави анкета на која ги...

Дана Вајт не се откажува од мечот Хабиб-Тони Фергусон

Дана Вајт не се откажува од големата борба меѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон, кои треба да се борат на 18 април. Вчера стана јасно дека Хабиб е заглавен во родниот Дагестан и дека УФЦ сака да продолжи без...

Хабиб е во Дагестан, отпаѓа од УФЦ 249

Неоспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов е заглавен во Дагестан и скоро сигурно е надвор од УФЦ 249 закажан за 18 април. Во последните денови имаше многу гласини и повеќето рекоа дека е во Дубаи, при што неговиот...

Мек Грегор демонстрира фасцинантна техника

Конор Мек Грегор се врати во октагонот со фантастична победа над Доналд Каубој, но како и сите останати, сега е приморан да ја одржува формата во својата теретана поради кризата која владее во цел свет. Коронавирусот ги натера спортските ѕвезди...

Претседателот на УФЦ: Секој бега и се крие, а јас барам решенија

Додека сите во боксот ги откажаа планираните настани за март и април, а некои дури и ги затворија деловните активности до мај, претседателот на УФЦ Дана Вајт прави се од себе за да го организира настанот на 18 април,...

Хабиб Верува дека Ковид-19 се појавил поради нашите гревови

Хабиб Нурмагомедов реши да го следи примерот на многу свои колеги и да го каже своето мислење за пандемијата на коронавирусот. Непоразениот шампион во лесна категорија предупредува дека ова е сериозно и луѓето треба да одржуваат висока хигиена. „Орелот“...

Мек Грегор задоволен од строгите мерки во Ирска

Конор Мек Грегор даде изјава за ирската јавност откако потврди дека мерките за борба против пандемијата на коронавирус ќе стапат во сила во Ирска. Во текот на последните неколку недели, коронавирусот се шири како шумски пожар низ Европа и...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури е најплатен борец во светот, пред Мек Грегор и Џошуа

Форбс ја објави листата на најплатените спортисти во светот. Поради коронавирусот, многу настани се откажани и одложени, а платите паднаа за прв пат во последните...

Средбата Емилијаненко – Магомед Исмаилов кон крајот на јули (ВИДЕО)

Александар Емилијаненко и Магомед Исмаилов ќе се борат на 24 јули. Веста ја објави Мејрбек Хасиев, шеф на чеченската организација АЦА. Борбата меѓу нив требаше...

Џастин Гејџи откри како ќе го победи Хабиб (ВИДЕО)

Привремениот шампион во лесна категорија Xастин Гејџи знае што треба да направи за да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе се борат во последните месеци...

Хабиб Нурмагомедов останува подготвен

Неспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов се врати на интензивните тренинзи. Непоразениот борец постеше за време на светиот месец Рамазан и сега може...

Конор Мек Грегор: Јас сум најголемиот во ММА – навикнете се

Конор Мек Грегор уште еднаш се прогласи за најголем во историјата на ММА. Поранешниот двоен шампион е мотивиран од функцијата на неговиот тренер Џон Каванаг,...