Просто неверојатно: Празно шише од вискито на Мек Грегор на Е-бај и до 90...

Оваа вест дефинитивно треба да оди во рубриката „верувале или не“ со оглед на нејзината бизарност и неверојатност! Празни шишиња од вискито „Пропер 12“, зад кое стои мега ѕвездата на Конор Мек Грегор, на Е-бај се продава по цена...

УФЦ планира реванш меѓу Ромеро и Вајдман

УФЦ планира реванш меѓу поранешниот шампион во средна категорија Крис Вајдман и поранешниот предизвикувачт Jоел Ромеро. Нивните планови беа да ги вклучат во борбената карта на УФЦ 250, закажана за 9 мај. Во моментов нема информации за тоа дали ќе...

Игор Станојоски: Верувам во себе и одам на победа во Дубровник

Игор Станојоски – Шате (0-1) во Дубровник-Хрватска, ќе ја има втората ММА борба на 8 април против домашниот борец Срѓан Маровиќ на Ноќта на Гладијаторите 11. Станојоски кој неодамна дебитираше во Гeрмaнија вели дека и сега добил тежок противник, но...

Сент Пјер ќе се бори со Роби Витакер

Канадската ММА ѕвезда, Жорж Сент Пјер, направи феноменално враќање во октагонот по драматичната победа за титулата на УФЦ од средната категорија против Мајкл Биспинг (Англија). Веднаш по мечот, шефот на УФЦ, Дана Вајт, го најави следниот противник на Сент Пјер. „Тој...

Џонс најавува борба со Миочиќ

Дали Џон Џонс е идниот противник на Стипе Миочиќ? Поранешниот шампион во тешка категорија не се борел од минатиот јули и го поразот од Даниел Кормиер, а актуелниот шампион во полутешка категорија Џон Џонс размислува за подигнување во тешка категорија. „Мислам...

Хабиб натера навивач на Барселона да рече „Хала Мадрид“ (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов е голем обожавател на Реал Мадрид и не го крие тој факт и не пропушта да ги поддржи на секој меч. Пред некое време ги гледаше...

Тајрон Вудли спарингува со каратистот Сејџ Норткат пред УФЦ 205

Актуелниот шампион во полусредна категорија на УФЦ, Тајрон Вудли, ќе ја брани титулата против Стефен Томпсон на УФЦ 205 на 12 ноември во Њујорк. За подготовките пред оваа важна битка, Вудли ја повикал младата ѕвезда Сејџ Норткат за да ја...

Погледнете како хавајската секс бомба дојде до победа на Ултимејт фајтер (ВИДЕО)

Седмата епизода од 26-тата сезона на Ултимејт фајтер ја донесе првата борба на Рејчел Остович, хавајската воинка чија изведба машката публика, од очигледни причини, со нетрпение се очекуваше. И таа не ги разочара, а со победата со прекин заврши...

Нурмагомедов: Ако следната борба не е за титулата, заминувам од УФЦ

Уште едно познато име се закани со заминување од УФЦ. Додека организацијата со години преку нивната ранг листа, која нема вистинско значење, која ги туркаше предизвикувачите и тоа е сега се занемарено, а некои борци одлучија да кажат доста е. Пред...

Поранешниот кечер „Таз“: Мечот Русеј-Холм е наместен и Ронда учествуваше!

Холи Холм го шокираше светот кога ја нокаутира Ронда Русеј и да стана новиот шампионво бантам категорија. Но, поранешниот кечер Питер Сенерчи, познат како „Taz“, верува дека всушност борбата е наместена. Во својата радио емисија објасни дека Дана Вајт...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Мек Грегор јаде мртви пчели (ВИДЕО)

На многу приврзаници на Конор Мек Грегор им се гади од најновото видео. „Озлогласениот“ објави видео во кое чува тегла полна со мртви пчели и...

Џон Џонс чисти улици по протестите (ВИДЕО)

Шампионот во полутешка категорија, Џон Џонс, излезе на улиците да го чисти метежот што зад себе го оставија протестантите во Алабама. „Коски“ успеаја да го...

Почина поранешниот светски шампион во бокс Кертис Кокс

Поранешниот светски боксерски шампион во полусредна категорија, Кeртис Кокс, почина на 82-годишна возраст на крајот на минатата недела. Ова го соопшти Ирвин Спаркс, деловен...

Максим Новоселов покажа голема умешност со секири и ножеви (ВИДЕО)

Максим Новоселов повторно ги воодушеви фановите со своите вештини, што ги покажа на социјалните мрежи. Лудиот Макс е поранешен европски шампион во борбено самбо и...

Лицето на Шевченко по борбата со Чокагјан (ФОТО)

Антонина Шевченко не успеа да го направи она што го постигна нејзината помлада сестра Валентина. Минатиот викенд на УФЦ во Вегас се сретна со...