Ѕвездите на УФЦ огорчени од бруталното убиство на црнец од полицијата

Во последните неколку дена општество во Минеаполис е потресено откако еден полицаец убил црнец за време на апсењето. Ова се случи во понеделникот вечерта, кога полицијата одговори на сигналот за „фалсификување во тек“. Пристигнуваат и го гледаат осомничениот како...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба со ветеранот на УФЦ, Форест Грифин. Неодамна, гигантот ја посети и Академијата за бразилско џиу џицу,...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати во рингот на кечерската организација АЕВ/ AEW. Белфорт бил возбуден од средбата. „Мислам дека АЕВ треба да...

Мек Грегор: Хабиб има надувана статистика и е далеку од најголемите

Поранешниот двоен шампион Конор Мек Грегор ги запали социјалните медиуми откако го објави својот список за најголеми во историјата на ММА. Имаше многу имиња на неговиот список, а „Озлогласениот“ се стави на врвот. Големата ѕвезда на УФЦ верува дека...

Мек Грегор прифаќа борба со легендата Андерсон Силва (ФОТО)

Легендарниот Андерсон Силва е најстариот УФЦ борец со 45 години. Иако во последните осум борби има шест порази, поранешниот шампион во средна категорија не планира да се пензионира и бара нов противник. Како потенцијален следен ривал се шпекулира името на...

Конор Мек Грегор: Јас сум најголемиот во ММА – навикнете се

Конор Мек Грегор уште еднаш се прогласи за најголем во историјата на ММА. Поранешниот двоен шампион е мотивиран од функцијата на неговиот тренер Џон Каванаг, кој го прогласи за борец кој најмногу продал во историјата на УФЦ. Каванаг објави статистика...

Џонс: УФЦ нека ме отпушти, сигурен сум дека некој промотор ќе биде среќен да...

Џон Џонс не се попушта во конфликтот со претседателот на УФЦ, кого го нарече лажго. Еден од најдобрите ММА борци на сите времиња јавно побара меч против Френсис Нгану, што би му било деби во тешка категорија. Откако Дана Вајт изјави...

Џастин Гејџи откри како ќе го победи Хабиб (ВИДЕО)

Привремениот шампион во лесна категорија Xастин Гејџи знае што треба да направи за да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе се борат во последните месеци од 2020 година за да ги обединат појасите во лесна категорија. Гејџи е во серија...

Мек Грегор се пофали со „Ролекс“ вреден 50.000 фунти (ФОТО)

Најголемата УФЦ ѕвезда Конор Мекрегор на Инстаграм објави фотографија на која се пофали со својот нов „Ролекс“ кој чини 50.000 фунти. https://www.instagram.com/p/CAvaBSwJ7Z1/?utm_source=ig_embed Ирецот е познат по својата луксузна колекција часовници која е во вредност од над 700.000 фунти.

Барнс доминираше против Вудли (ВИДЕО)

Тајрон Вудли (19-5-1 ММА, 9-4-1 УФЦ) разочара при враќањето во октагонот по 15-месечена пауза откако ја загуби титулата во лесна категорија на УФЦ. Американецот беше целосно поразен (76-29 удари и 2-0 соборувања) од бразилскиот талент Гилберт Барнс (19-3 ММА,...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Мек Грегор јаде мртви пчели (ВИДЕО)

На многу приврзаници на Конор Мек Грегор им се гади од најновото видео. „Озлогласениот“ објави видео во кое чува тегла полна со мртви пчели и...

Џон Џонс чисти улици по протестите (ВИДЕО)

Шампионот во полутешка категорија, Џон Џонс, излезе на улиците да го чисти метежот што зад себе го оставија протестантите во Алабама. „Коски“ успеаја да го...

Почина поранешниот светски шампион во бокс Кертис Кокс

Поранешниот светски боксерски шампион во полусредна категорија, Кeртис Кокс, почина на 82-годишна возраст на крајот на минатата недела. Ова го соопшти Ирвин Спаркс, деловен...

Максим Новоселов покажа голема умешност со секири и ножеви (ВИДЕО)

Максим Новоселов повторно ги воодушеви фановите со своите вештини, што ги покажа на социјалните мрежи. Лудиот Макс е поранешен европски шампион во борбено самбо и...

Лицето на Шевченко по борбата со Чокагјан (ФОТО)

Антонина Шевченко не успеа да го направи она што го постигна нејзината помлада сестра Валентина. Минатиот викенд на УФЦ во Вегас се сретна со...