Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше во мечот, при што го натера противник се предаде во 4-тата рунда. Помина многу време...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè уште не е позната. За жал, од денес, сите летови се забранети во Русија, а...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за 18 април сепак ќе се одржи. Не е сигурно кој град ќе биде домаќин на...

Џон Џонс уапсен, бил летва пијан

УФЦ шампионот  Џон Џонс во полутешка категорија е уапсен од страна на полицијата во Албакерки, Ново Мексико, поради возење во алкохолизирана состојба и прекршок поврзан за оружје. ММА борецот веднаш бил лишен од слобода, а за кратко време бил пуштен...

Симулација на борбата меѓу Хабиб и Фергусон (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон на 18 април би трбало да се борат за титулата на УФЦ волесна категорија. Претседателот на УФЦ, Дана Вајт најави дека борбата ќе се одржи и покрај пандемијата од коронавирусот, меѓутоа се уште не се знае точната...

Мек Грегор бара целосен карантин во Ирска, дава милион евра за медицинска опрема (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор вети помош од 1 милион евра за борба против коронавирусот. Ирецот во видео-обраќање побара од ирските политичари да донесат одлука за целосен карантин на земјата пред да биде предоцна, како во некои други европски земји. Тој се...

Конор Мек Грегор: Сите сме во црвениот агол

Ирската ѕвезда Конор Мек Грегор не остана рамнодушен кон она што во моментот се случува низ целиот свет. Борецот го користи својот профил на Инстаграм за да упати повик во родната Ирска за време на пандемијата на коронавирус. „Мислам дека...

Мечот Хабиб – Фергусон доби локација, Дагестанецот голем фаворит

Мечот во лесна категорија меѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон дефинитивно треба да се одржи на 18 април. Доколку овој дуел не се одржи тоа ќе биде поради коронавирусот, претседателот на УФЦ Дана Вајт направи се за мечот конечно да...

Мек Грегор: Се молам за Италија која на светот му подари неверојатни работи!

Конор Мек Грегор, преку социјалните мрежи им даде поддршка на италијанските граѓани кои според бројот на смртни случаи се најпогодени од коронавирусот. Во Италија починаа над 5.000 луѓе како последица од овој вирус со кој се бори целиот свет. Конор...

Конор Мек Грегор тренира во самоизолација во подрум (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор како и сите останати спортисти во светот поради пандемијата на коронавирусот мораше да ги запре сите нормални активности. И во Ирска владеат ригорозни рестрикции како начин на борба со вирусот па Мекгрегор кој е во самоизолација тренира...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...