Светско првенство во кик бокс: Манојловски и Георгиев светски шампиони! (ФОТО)

Македонија има двајца светски прваци на Севтскиот шапионат во Белград, кој завршува вечерва „Комбанк арената“. Златната треска ја отвори Ненад Манојловски во категоријата до 69 килограми во кик-лајт, на татамито на најголемата сала во регионов славешеее против Турчинот Искендер Челеби во...

Димитар Георгиев е пред хет-трик на светските титули!

Димитар Георгиев во категоријата до 74 килограми во кик лајт го совлада словенецот Марјан Блохар со 3-0 на Светското првенство во кик бокс за сениори во Белград-Србија. Димитар има уникатна шанса да направи хет-трик на светскиот трон по титулите од...

Ненад Манојловски ќе се бори за светската титула во Белград!

Ненад Манојловски ќе се бори за светската титула во категоријата до 69 килограми во кик лајт. Манојовски во полуфиналето го совлада Шпанецот Рубен Сендин Онига и сега му се укажува шанса по Димитар Георгиев да биде вториот македонски кикбоксер со...

Ненад Манојловски обезбеди бронзен медал, трет за Македонија на Светското првенство!

Ненад Манојловски (-69 кг, кик лајт) го совлада Сачин Шармин од Велика Британија со 3-0 на Светското првенство во кик бокс за сениори во Белград, Србија. Манојловски во категоријата до 69 килограми во кик лајт со оваа победа се...

Македонија обезбеди два бронзени медалa на Светското првенство во кик бокс!

Македонија засега обезбеди три бронзени медали на Светското првенство во кик бокс за сениори во Белград-Србија. Димитар Георгиев, кој ја брани светската титула, и Стефани Тодорова извојуваа победи во четвртфиналните борби со што обезбедија пласман во полуфиналето. Вчера Александар Димовски...

Александар Димовски извојува победа на СП во Белград, против Ричард Јакоб ќе се бори...

Александар Димовски во категоријата над 91 килограм во лоу кик го совлада Бараб Хамид (Мароко) на Светското првенство во кик бокс во Белград, Србија. Во четвртфиналето ќе се сретне со Ричард Јакоб од Бразил. „Победа против Мароканец, наредно коло против...

Пет медали за нашите кикбоксери на Светскиот куп!

Македонските кикбоксери освоија пет медали на Светскиот куп ,,Хрватска опен“ кој се одржа викендов во Макарска, а на кој учестваа 9 земји со 180 натпреварувачи. Нашите репрезентативци освоија: 1 златен, 3 сребрени и 1 бронзен медал. Искусниот Димитар Ѓеорѓиев -79 кгј...

Георгиев прв на Светскиот куп „Хрватска опен“!

Димитар Георгиев е прв на Светскиот куп ,,Хрватска опен “,  кој се одржува во Макарска викендов.  Ѓеорѓиев (-79 кг), кој е член на  клубот ,,Гладијатор “ од Неготино, во дисциплината кик лајт прво го совлада Филип Хркач од Хрватска,...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...