Рос Левин ја доби наградата „Нокаут на годината“ во Глори

Рос Левин го направи дебито во Глори минатиот јуни и победи со нокаут за 43 секунди. Турбо победи во првите две борби и си ја зголеми статистиката на 4-0 во кикбоксот. Левин...

Митровски: Се враќаме со две бронзи од СП, а ситници фалеа за злато и...

Македонските репрезентативци освоија две бронзи на Светското кик бокс првенство во Анаталија, Турција. Со бронзи се зактитија Димитар Горгиев и Климент Гроздановски во кик лајт.

Судиите му го одзедоа финалето на Ѓоргиев на СП, Гроздановски поразен од светскиот шампион,...

Тенденциозното судење и ја одезеде можноста на Димитар Ѓоргиев да се бори за четвртиот златен медал светските првенства во кик бокс на Светскиот сениорски шампионат во Анталија,Турција, во дисциплината кик лајт. Климент Гроздановски прикажа одлична...

Димитар Ѓоргиев и Климент Гроздановски обезбедија бронзи, утре се борат за финале на СП

Димитар Ѓоргиев и Климент Гроздановски кои извојуваа победи на Светското сениорско првенство во Анталија,Турција, во дисциплината кик лајт и се пласираа во полуфиналето, со што обезбедија најмалку бронзи.

Митровски е задоволен од мудрите и тактички борби на Димитар и Климент на СП...

Селекторот Дејан Митровски – Урко ги анализираше борбите на репрезентативците Димитар Ѓоргиев и Климент Гроздановски кои извојуваа победи на Светското сениорско првенство во Анталија,Турција, во дисциплината кик лајт и се пласираа во...

Победи на Ѓоргиев и Грзодановски на Светското кик бокс првенство, Михајловски оштетен (ФОТО)

Димитар Ѓоргиев и Климент Гроздановски стартуваа со победи во кик лајт на Светското сениорско првенство во Анталија,Турција, а на Стефан Михајловски борбата заврши нерешено, но загуби со прегласување одлука на судиите. Во наредната борба Ѓоргиев се среќава со Михаел Голоб...

Илиоски не можеше да се бори и со судиите, Митров со добар вепчаток, остануваме...

По денешните борби останавме без адут за медал на Светското кик бокс првенство за сениори во Сараево, Босна и Херцеговина. Даниел Митров имаше најдобра изведба од сите наши борци,но загуби, а Бобан Илиоски се бореше и со судиите. „Даниел изгуби,...

Бобан Илоски помина тешка препрека на Светското кик бокс првенство, Најдов и Костовски поразени...

Бобан Илиоски ќе јабрани честа на македонскиот кик бокс на Светското првенство за сениори во Сараево, Босна и Херцеговина, бидејќи само тој денеска славеше од сите наши репрезентативци. Илиоски денеска помина тешка препрека за пласан во четвртфиналето, совладувајќи го...

Јалови го надмудри Ѓоргиев, Ибраим кондиционо падна во втората борба на Светското првенство во...

Димитар Ѓоргиев нема да атакува на четвртата светска титула откако претпалднево на Светското сениорско првенство во кик бокс во Сараево, Босна и Херцеговина, загуби од Србинот Љубо Јалови. Емир Ибраим  е поразен во вториот...

Емир Ибраим стартуваше со победа на Светското првенство во кик бокс

Емир Ибраим ја извојува првата победа за Македонија на Светското сениорско првенство во Сараево, Босна и Херцеговина, откако го совлада Руци Лучјано од Грција со 3-0. Емир водел во сите три рунди, според известувањата од нашиот табор. Ибраим во четвртфиналето ќе се бори...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...