Јапонците му пркосеа на коронавирусот, одржаа кик бокс настан со 10.000 гледачи

Спортските натпревари ширум светот се откажани поради пандемијата на коронавирус, но во Јапонија и пркосеа на заразата. Така, покрај сите можни првенства, со исклучок на Белорусија, каде се уште се игра, откажани се и Европското првенство во фудбал, Копа Америка,...

Потсетете се на најголемите моменти во кариерата на Цикатиќ (ВИДЕО)

На 66-годишна возраст почина легендарниот хрватски и југословенски борец Бранко Цикатиќ. „Хрватскиот тигар“ стана легенда за боречките вештини, кога на 38-годишна возраст, во 1993 година, го освои први К-1 Гранд при нокаутирајќи го во финалето Ернесто Хуст. Пред да замине за...

Почина легендарниот Бранко Цикатиќ

На 66-годишна возраст почина легендарниот хрватски и југословенски борец Бранко Цикатиќ. „Хрватскиот тигар“ стана легенда за боречките вештини, кога на 38-годишна возраст, во 1993 година, го освои први К-1 Гранд при нокаутирајќи го во финалето Ернесто Хуст. Долги години беше член...

Фрчат тешки нокаути во промо видеото за Бадр Хари – Адегбај

Пред неколку дена беше обелоденето дека Бадр Хари ќе се бори против поранешниот предизвикувач во тешка категорија Бенјамин Адегбај на настанот на Глори во Ротердам на 20 јуни.

Маслобојев му ја скрши вилицата на К-1 шампионот во тешка категорија (ВИДЕО)

Сергеј Маслобојев докажа дека е подготвен да се бори за шампионска титула на Глори во полутешка категорија. Во вториот настап за најсилната кикбокс промоција 32-годишниот Литванец во Утрехт во првата рунда...

Синот на Андерсон Силва освои два појаси (ВИДЕО)

Синот на Андерсон Силва успешно ја продолжува боречката кариера. Откако пред седум месеци го имаше дебитираше победувајќи со технички нокаут во аматерски меч, Габриел Силва стигна до петата победа...

Глори го објави името на идниот противник на Бадр Хари, не чека уште еден...

Решена е уште една мистерија. Глори конечно ни откри и со кого Бадр Хари ќе се бори на 20 јуни на настанот Глори 78 во Ротердам. Хари по неговиот прв...

Официјално: Бадр Хари се враќа на 20 јуни

Легендарниот кикбоксер Бадр Хари се враќа во рингот на 20 јуни во Ротердам. Глори официјално ја објави веста, а противникот сè уште не е познат. Тој веројатно ќе...

Бени Османоски славеше против Армен Григоријан

Бени Османоски (71/ 57-13 - 1 НЦ) синоќа се бореше со Армен Григоријан (61/ 54-7)од Ерменија на настанот Бос-арт чемпионшип во Цуг, Швајцарија, и забележа победа. Тие се бореа...

Пет медали за Шампион на Европскиот куп „Карловац опен 2020“ (ФОТО)

Кик бокс клубот Шампион освои 5 медали – 3 сребени и 2 бронзени на Европскиот куп „Карловац опен 2020“ во Карловац, Хрватска. Медалите ги освоија...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...