Филип Ризов ги заврши натпреварите на ЕП во кик бокс

Денеска стартуваше најмалдиот наш репрезентативец на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, Филип Ризов, кој загуби со 1-2 од Италијанецот Матија Форнаро. Следат настапите на Бобан Илиоски (-81 кг, К1) и Димитар Ѓоргиев (-86 кг, лоу кик)м на кои и...

Погледнете ја борбата на Миа Тодорова на ЕП во Унгарија

Миа Тодорва прикажана одлична борба на Европското првенство за деца, кадети јуниори во Гиор, Унгарија, во јуниорска конкуренција, но финалето и избега за две секунди и мораше да се задоволи со борнзата.

Јетмир Емрули поразен од Словенецот Смолар на ЕП во кик бокс

Единствениот наш претставник на Европското превнство во кик бокс во Марибор, Јетмир Емрули, е поразен во првиот настап со прекин во третата рунда. Емрули настапи во категоријата до 71 килограм во К-1 и беше совладан со 3-0 од Мирослав Смолар...

Сребрен медал за Бобан Илиоски на Европското првенство во Шпанија! (ВИДЕО)

Бобан Илиоски  го освои сребрениот медал на Европското првенство за јуниори и кадети во Сан Себастијан, Шпанија. Илиоски (-71 кг – лоу кик) во финалето беше поразен од Русинот Тимур Азизов. „Изгубив во финалето од Русин со два поени разлика. Нареден...

Милан Кубин обезбеди бронза на Европското првенство, Димира Ѓоргиев ја продолжува борбата за медал

Милан Кубин (- 89 кг) и Димитар Ѓоргиев (-74 кг) во дисциплината кик лајт ги продолжуваат натпреварите на Европското превнство во кик бокс во Грција, со тоа што Кубин обезбеди најмалку бронзен медал. Но, успехот е половичен по првиот натпреварувачки...

Сребрени медали за Зекири, Крстев и Тодоров на ЕП во кик бокс (ВИДЕО)

Македонија остана без златен медал на Европсокото првенство за кадети и јуниори во Скопје, откако Азрет Зекири во лајт контакт и Стефан Крстев и  Марко Тодоров во лоу кик беа совладани во финачните борби. Сребрените медали се голем успех...

Кикбоксерите го почнуваат походот на Европа

Македонската кик бокс репрезентација ги започнува настапите на сениорското Европско првенство во Билбао, Шпанија, во ринговни дисциплини-лоу кик, К-1 и фулконтакт. Под водство на селекторот Дејан Митровски очекуваме до 26 октомври Ненад Манојловски, Димитар Георгиев, Љупче Коцев, Мики Ивановски, Александар...

Дејан Митровски: Ѓоргиев и Илиоски ќе се борат со светски прваци, но ние одиме...

По сигурните настапи денеска на Димитар Ѓоргиев и Бобан Илиоски на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Совачка, односно пласман во полуфиналето и обезбедување на бронзени медали со можност да прераснат во сребра или злата, побаравме мислење...

Илиоски и Божиноска ќе се борат за златни медали на ЕП во Шпанија!

Бобан Илиоски и Марија Божиноска ќе се борат за златен медал на Европското првенство за јуниори и кадети во Сан Себастијан, Шпанија, а Хадис Рамадани мораше да се задоволи со бронзениот медал, како и преходниот шампионат. Марија Божиноска (-70 кг...

Димитар Ѓоргиев е eвропски првак (ФОТО)

Димитар Ѓоргиев е eвропски првак. Ѓоргиев во финалето на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, го совлада Рамазан Баксанов од Русија со 3-0. По трите светски титули ова е прва европска и тоа во лоу кик. Да потсетиме дека Бобан Илиоски (-81 кг, К1)...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...