Урим Саити против Џевад Потурак на КОК во Битола, Димосвки се бори за светската...

На големиот кик бокс настан во Битола на реномираната литванска промоција Кинг од Кингс (КОК) потврдена фајт-картата и покрај борбата на Александар Димовски – Димса за светската титула во тешка категорија против...

Александар Димовски: Каде би се борел за светската титула, ако не пред моите битолчани!

По официјалната објава на промоцијата Кинг оф кингс дека Аледксандар Димовски – Димса ќе се бори за светската титула во тешка категорија во К-1на 4 април во Битола против Гркот Михаил Карамускетас,...

Димса ќе се бори со Гркот Карамускетас во Битола

Официјално е објавен мечот на Александар Димовски – Димса со Гркот Михаил Карамускетас светски шампион во тешка категорија за прмоцијата Кинг оф кингс. Мечот ќе се одржи на 4 април...

Резултати: Шампион пред Гладијатор и Тим Зоран на Првото национално кик бокс првенство (ФОТО)

Најуспешен кик бокс клуб на Првото национално кик бокс првенство за 2020 година за сите возрасни категории (татами – кик лајт, ринг– лоу кик и К1) е КБК Шампион од Скопје со...

Лука Змејковски спортска надеж, а Дарко Гоцевски најдобар тренер на Виница

Маратонката Адријана Поп Арсова го доби признанието за спортист на Виница за 2019 година, со што втор пат по ред е оценета како најуспешна на изборот што го направи стручна комисија во...

Шест кик бокс клубови на Евроспкиот куп „Карловац опен„

На Европски куп „Карловац опен 2020“ учествуваат 2240 натпреварувачи од кик бокс клубови од 40 земји. Од нашата земја учествуваат: 1.Шампион Скопје, 2.Енерџи Битола,

Шампион со шест кикбоксери на Европскиот куп „Карловац опен“

Кик бокс клубот Шампион на Европскиот куп „Карловац опен 2020“ настапува со шест натпреварувачи. Боите на Шампион ќе ги бранат: 1- Марко Тодоров -60кг К1

Виктор Димовски е неколкукратен светски првак во кик бокс, ќе атакува и на титула...

Виктор Димовски (ТАМПЕС) е млад кикбоксер од Велес кој живее во Келн, Греманија, а со своите резултати го сврте вниманитео на германската и на македонската јавност. Димовски на 13 јули стана интернационален...

Миа Тодорова – најдобрата млада спортистка за 2019-та, се бори како лав и ветува...

Миа Тодорова ќе ја памети 2019 година по двете бронзи - на Европското кик бокс првенство за деца, кадети и јуниори во Гиор – Унгарија, на кое Тодорова го освои бронзениот медал во категоријата до 60 килограми во...

КМФМ го одржа годишното Собрание

Кик бокс маитаи федерацијата на Македонија (КМФМ) го одржа редовното годишно Собрание, при што едногласно се усвоени записникот од предходното Собрание, како и завршата сметна за 2018-та.
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...