Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање на поединечните  спортовиги исправија пред огромен предизвик стручните лица и водечките луѓе на спорстките федерации...

Погледнете како Витали Кличко стана светски шампион во кик бокс (ВИДЕО)

Како и многу врвни борци пред и по него и Витали Кличко се префрли во боксот од кикбоксот. За време на кикбокс кариерата два пати беше аматерски светски шампион и четири пати ја освои шампионската титула во професионалните организации. Во септември...

Во Јапонија се одржа меморијал за Бранко Цикатиќ (ВИДЕО)

Јапонија се опрости со Бранко Цикатиќ. Легендарниот хрватски борец почина на 23 март, а во организација јапонскиот Чакурики се одржа настан во знак на сеќавање на првиот победник на К-1 Гранд при. Славниот ММА борец Шиња Аоки се настапи во про...

Европското првенство во кик бокс за сениори презакажано за декември

Европското првенство во кик бокс за сениори и ветерани кое првобитно беше закажано за октомври е презакажано и ќе се одржи од 5 декември до 13 декември 2020 година во Анталија - Турција. ЕП е за дисциплините: К-1, лоу кик,...

Ситичаи потпиша за ОНЕ Чемпионшип

Најдобриот кикбоксер на тежина од 70 килограми Ситичаи Ситсонгпееног потпиша за ОНЕ Чемпионшип. 28-годишниот Тајландец е поранешен шампион на Глори во лесна категорија, но се чини дека водечката светска кик бокс промоција едвај чекаше да се ослободи од него. Прво е...

Неделковски за Димса: Сигурен сум,кога и да се случи, дека светската титула ќе бидe...

Александар Димовски – Димса требаше на 4 април пре дсвоите битолчани да се бори за појасот на реномиранта промоција Кинг оф кингс во К-1 против Гркот Михаил Карамускетас. Но, се пропадна поради коронавирусот. Димса за големиот успех и можноста да...

Бадр Хари засилено тренира и за време на Рамазанските пости (ФОТО/ВИДЕО)

Големата кик бокс легенда, Бадр Хари остана без борба во јуни, откако Глори објави дека го откажуваат настанот Глори 78: Бадр против Бени, закажан за 20 јуни во Ротердам. Ова се должи на ограничувањата наметнати поради коронавирусот. Сепак, Хари...

Рико Верховен: Трчањето е терапија

Долгогодишниот шампион на Глори во тешка категорија, Рико Верхвен, продолжува да ја подобрува формата и за време на карантинот. 31-годишниот Врховен ги повика своите фанови да бидат активни и да тренираат. Тој објави фотографија од тренингот на кој трча и...

Погледнете ја единствената ММА борба на Бадр Хари (ВИДЕО)

Најпопуларниот кикбоксер во светот, Бадр Хари,  во кариерата одарботи и една ММА борба. Мароканецот во мај 2002 година 17 години настапи на настанот „Шоото Холанд“ во Шалкаар. Дебито на Хари не траеше долго, бидејќи беше поразен со давење со раце за...

Одложен Глори 78: Бадр против Бени

Најголемата кик бокс организација во светот Глори објави дека го откажуваат настанот Глори 78: Бадр против Бени, закажан за 20 јуни во Ротердам. Во моментов, во многу земји во светот има строги мерки заради коронавирусот кои вклучуваат домашен карантин, социјална...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури е најплатен борец во светот, пред Мек Грегор и Џошуа

Форбс ја објави листата на најплатените спортисти во светот. Поради коронавирусот, многу настани се откажани и одложени, а платите паднаа за прв пат во последните...

Средбата Емилијаненко – Магомед Исмаилов кон крајот на јули (ВИДЕО)

Александар Емилијаненко и Магомед Исмаилов ќе се борат на 24 јули. Веста ја објави Мејрбек Хасиев, шеф на чеченската организација АЦА. Борбата меѓу нив требаше...

Џастин Гејџи откри како ќе го победи Хабиб (ВИДЕО)

Привремениот шампион во лесна категорија Xастин Гејџи знае што треба да направи за да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе се борат во последните месеци...

Хабиб Нурмагомедов останува подготвен

Неспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов се врати на интензивните тренинзи. Непоразениот борец постеше за време на светиот месец Рамазан и сега може...

Конор Мек Грегор: Јас сум најголемиот во ММА – навикнете се

Конор Мек Грегор уште еднаш се прогласи за најголем во историјата на ММА. Поранешниот двоен шампион е мотивиран од функцијата на неговиот тренер Џон Каванаг,...