Премиер лигата во Дубаи клучна за олимписките норми, настапуваат и 11 македонски каратисти

Утре стартува вториот турнир на Карате 1 Премиер Лигата во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати, на кој ќе настапат и 10 македонски каратисти. Од овој турнир стартуваат и Емил Павлов и Жарко Арсовски...

Роберто Ацковски освојувачот на бронза на ЕП: Си реков не си одам дома со...

Најубавото чуство на цел свет, вели со насмевка освојувачот на бронзениот медал на Европското карате првенство за кадети јуниори и У-21, Роберто Ацковски, кој медалот го освои во конкуренција на помлади сениори...

Роберто Ацковски освои бронзен медал на Европското првенство, втор за Македонија

Роберто Ацковски го совлада Русинот Олег Кавка во борбата за бронзениот медал на Европското првенство во карате за кадети, јуниори и помлади сениори У21 кое се одржуваа во Будимпешта, Унгарија, во категоријата...

Роберто Ацковски ќе се бори за бронзен медал на Европското првенство

Роберто Ацковски ќе се бори за брозениот медал на Европското првенство во Будимпешта во категоријата до 67 килограми. Ацковски во борбата за финалето загуби со 1-4 од црногорскиот каратист Бојан Бошковиќ кој поведе со 0-1, а потоа поради невнимание на...

Македонската заедница ги прогласи Маријана, Мишела и Киријана за најуспешни спортсирти во Австралија

Македонската заедница во Австралија вчера ги додели признанијата за најуспешни Македонци во Австралија за 2019 година, а Мишела и Маријана Димоски и Кириана Камческа се прогалсени за најсупешни Македонци во областа на...

Картистот на Борче Лескаровски Арбен Пјетрај освои бронзен медал на ЕП во Будипешта

Ученикот на нашиот тренер Борче-Борис Лескаровски, Арбен Пјетрај освои бронзен медал за Швајцарија на Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 во Будимпешта, Унгарија. Пјетрај бронзата ја освои во категоријата до 76 килограми во јуниорска конкуренција, а во решавачката...

Бронза за Бојан Костов на Европското карате првенство во Будимпешта

Бојан Костов во категоријата до 55 килограми го освои бронзениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениор (У-21) во Будимпешта, Унгаријаво јуниорска конкуренција.

Матеј Белистојаноски е петти на Европското карате првенство за кадети

Одличен настап на Матеј Белистојаноски на Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 во Будмипешта, Унгарија, кој на крајот е петти во борби во категоријата до 52 килограми во кадетска конкуренција. Вистинска штета за Матеј што не освои медал,...

Каратистите во нов поход на медали на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21...

Младите македонски каратисти од 7 до 9 февруари ќе настапат 47. Европско првенство во карате за кадети, јуниори и У-21, кое најмасовно првенство досега, со рекордни 1155 натпреварувачи од 52 земји.

Мартина Шахинова спортист на Кочани за 2019 и доминација на КК Партизан

Мартина Шахинова, членка на Карате клубот „Партизан“ вечерва официјално е избрана за спортист на Кочани за 2019 година. Шахинова од 7 до 9 февруари настапува на Европското првенство за...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури е најплатен борец во светот, пред Мек Грегор и Џошуа

Форбс ја објави листата на најплатените спортисти во светот. Поради коронавирусот, многу настани се откажани и одложени, а платите паднаа за прв пат во последните...

Средбата Емилијаненко – Магомед Исмаилов кон крајот на јули (ВИДЕО)

Александар Емилијаненко и Магомед Исмаилов ќе се борат на 24 јули. Веста ја објави Мејрбек Хасиев, шеф на чеченската организација АЦА. Борбата меѓу нив требаше...

Џастин Гејџи откри како ќе го победи Хабиб (ВИДЕО)

Привремениот шампион во лесна категорија Xастин Гејџи знае што треба да направи за да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе се борат во последните месеци...

Хабиб Нурмагомедов останува подготвен

Неспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов се врати на интензивните тренинзи. Непоразениот борец постеше за време на светиот месец Рамазан и сега може...

Конор Мек Грегор: Јас сум најголемиот во ММА – навикнете се

Конор Мек Грегор уште еднаш се прогласи за најголем во историјата на ММА. Поранешниот двоен шампион е мотивиран од функцијата на неговиот тренер Џон Каванаг,...