Прилепската тројка освои сребро, а ќе жали за златото на Карате 1 Серија А...

Прилепската тројка Маријана и Мишела Димоски и Киријана Камческа која настапува за Австралија имаше исклучително изедначен финален меч со иранскиот состав, а златниот медал и избега за 0,26 поени, со што го освоија вториот сребрен...

Азиз Исмаил и Доан Османи имаа под две победи на Карате 1 Серија А...

Каратистите до 75 килограми стигнаа до третото коло на Карате 1 Серија А турнирот во Истанбул. Азиз Исмаил и Доан Османи имаа по две победи, а Петар Заборски една. Исмаил со малку среќа ќе се бореше во репасажот Во Истанбул...

Маријана Димоска 17-та во кати поединечно од 173 натпреварувачки во Истанбул

Македонската Австралијанка Маријана Димоска стигна до трета група на Карате 1 Сериај А лигата во Истанбул, односно во борбата за полуфиналето беше 5 во групата со исти резултат како Јапонката Сае Таира...

Смилковски и Николовски добро се носеа со светската елита на Карате 1 Серија А...

Младите македонски каратисти може да се пофалат за доброто издание со светската елита во Истанбул на Карате 1 Серија А лигата, на која настапуваат 1813 натпреварувачи 1813 од 101 земја. Столе Смилковски забележа четири победи, а Горан Николовски...

Маријана, Мишела и Киријана се во финалето на Светската карате лига во Истанбул, освојувајќи...

Девојките од Прилеп се подобри во секој настап и испишуваат историја на карате спортот во Австралија, затоа што ќе го освојат и четвртиот медал на лигите на ВКФ на Карате 1 Серија А во Истанбул, само прашање...

Берат Јакупи беше блиску до борбите за медал, а Петар Спасеновски со три победи...

Берат Јакупи постигна четири победи на Карате 1 Серија А лигата во Истанбул, а Петар Спасеновски три победи и го осветлија образот на македонското карате. Берат беше на чекор до борбите за медал, а и неговиот противник загуби во полуфиналето па...

Поголем број на македонски каратисти настапуваат на Карате 1 Серија А во Истанбул

Утре во Истанбул 32 македонски каратисти ќе ги почнат натпреварите во Карате 1 Серија А, каде што ќе настапат 101 држава со натпреварувачи 1813. На Серија А турнирите настапуваат најдобри каратисти од ВКФ ранг листата. Исто така и на овој натпревар се собираат...

Ивица Милески: Шарпланинец го враќа сјајот на каратето во Тетово

Членовите на Карате клубот Шарпланинец освоија седум медали на полследното Државно првенство за деца во Кавадрци и обезбедија место во репрезентацијата на Македонија за Балканското првенство во Бања Лука во Босна и...

Јанина и Јон – близнаци медалисти на Државното првенство за Кеикс

На Државното првенство за деца од 11-14 години кое вчера се одржа во Кавадарциго одбележа и настапот на близанците Јон и Јанина Дардишта. Сестрата близначка беше по успешна, Јанина во +54 кг...

Државно првенство за деца: Ускана, Сансаи, Форца, Кочани, Македонка- првата петорка

Ускана од Кичево е најдобриот карате клуб на Државното првенство за деца што се одржа вчера во Кавадарци со освоени 7 златни и 2 бронзени медали.
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури е најплатен борец во светот, пред Мек Грегор и Џошуа

Форбс ја објави листата на најплатените спортисти во светот. Поради коронавирусот, многу настани се откажани и одложени, а платите паднаа за прв пат во последните...

Средбата Емилијаненко – Магомед Исмаилов кон крајот на јули (ВИДЕО)

Александар Емилијаненко и Магомед Исмаилов ќе се борат на 24 јули. Веста ја објави Мејрбек Хасиев, шеф на чеченската организација АЦА. Борбата меѓу нив требаше...

Џастин Гејџи откри како ќе го победи Хабиб (ВИДЕО)

Привремениот шампион во лесна категорија Xастин Гејџи знае што треба да направи за да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе се борат во последните месеци...

Хабиб Нурмагомедов останува подготвен

Неспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов се врати на интензивните тренинзи. Непоразениот борец постеше за време на светиот месец Рамазан и сега може...

Конор Мек Грегор: Јас сум најголемиот во ММА – навикнете се

Конор Мек Грегор уште еднаш се прогласи за најголем во историјата на ММА. Поранешниот двоен шампион е мотивиран од функцијата на неговиот тренер Џон Каванаг,...