Златен медал за Ангела Мојсовска на „Златен појас на Чачак“ (ФОТО)

На јубилејниот 45-ти Меѓународен карате турнир,,Златен појас на Чачак“ златен медал освои јуниорската репрезентативка на Македонија, Ангела Мојсовска.  Мојсовска во категоријата јуниорки -59 кг со четири победи успеа да го освои златниот медал. Во првиот меч ја совлада актуелната европска шампионка...

Астибо освои 15 медали на карате турнирот „13 Ноември“ (ФОТО)

Вчера каратистите на Астибо од Штип освоија 15 медали со 9 натпреварувачи на Меѓународниот турнир „13 Ноември“ кој традиционално го организира КК Цветан Димов по повод денот на ослободувањето на Скопје. Медалите ги освоија: Јованов Наум +76 кг -злато Ана Марија Госхева...

Кеикс најдобар клуб во борби на „Никола Грдановски – Нике 2018“ (ФОТО)

Најдобар клуб во борби на Меѓународниот карате турнир „Никола Грдановски – Нике“ е КК Кеикс од Скопје со 12 освоени медали – 8 златни, 1 сребрен и 3 бронзени. Златните медали ги освоија: Николина Милорадовска, Убејд Дураковиќ, Сајра Морина, Бериз...

Фаик Весели предводник на успехот на Олимпик спорт на „Никон опен“

Екипата на „Олимпик спорт 2007“’ од Скопје, предводена од Фаик Весели, во одлично издание на „Никон опен 2016“ во Софија, каде што во екипно- борби во кадетска конкуренција (Фахик, Столе, Марко, Мики) го освоија првото место, победувајќи ги Турција...

Сребрен медал за Ангела Мојсовска на Топ 8 турнирот во Сараево (ФОТО)

Репрезентативките од Макпетрол, викендов учествуваа на Меѓународниот карате турнир „Карате ворлд гранд при – Алија Изетбеговиќ“ во сСраево, при што Ангела Мојсовска го освои сребрениот медал. Покрај Ангела настапија и Наташа и Моника Стефановски. Мојсовска во елиминацискиот дел имаше три победи,...

Вероника Костовска шампионски до златниот медал на Гран при Кроација, бронзи за Симовска и...

Европскиот шампион Вероника Костовска стигна со убедливи победи до златниот медал на силниот Меѓународен карате турнир Гран при Кроација во Самобор – Хрвтска. Костовска во категоријта до 59 килограми во јуниорска конкуренција во првото коло беше слободна, потоа нанижа пет...

Сансаи освои 11 медали на „Зворник опен“ и 7 на „Виктори опен“ во Босна...

Каратистите на Сансаи од Кавадарци успешно ги продолжи настапите на турнирите во Босна и Хрецеговина, освојувајќи 11 медали -  7 златни, 1 сребрен и 3 бронзени на „Зворник опен“ во Зворник. Златни медали освоија: 1. Владанка Аврамова - кати сениорки 2. Петар...

Блесок на сениорите Мартин Стојменов и Верона Ајдини на „Никон опен 2019“, 28 медали...

Мартин Стојменов и Ајдини Верона блеснаа во сенироска конкуренција на Меѓународниот турнир „Никон опен 2019“ во Софија, Бугарија, освојувајќи златен медал и два сребрени, со што на вероона едното сребро е во апсолутна категоирја. Вкупно, македонските каратисти освоија освоија...

Урбан инвест им собра 18 медали на Црногорците (ФОТО)

Вчера каратитстите на Урбан инвест од Кавадарци освоија 6 златни, 2 сребрени и 10 бронзени медали на Меѓународниот турнир „Мимоза куп 2016“ во Херцег Нови-Црна гора. На турнирот учествуваа околу 600 натпреварувачи од Црна Гора, Македонија, Србија, Босна и Хрватска. КК...

Вероника Костовска го предводеше Кеикс до седумте медали во Сараево (ФОТО)

Карате клубот Кеикс од Скопје освои седум медали од кои по еден златен и сребрен и пет пронзени на Меѓународниот турнир „Алија Изетбеговиќ“ во Сараево-Босна и Херцеговина. Вероника Костовска го освои златниот медал, а Кеикс во екипна конкуренција во борби...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...