Магдалена Божиноска освои златен медал, Марија Милева сребрен и бронзен на Гранд при Кроација...

Магдалена Божиноска (-59 кг) освои златен медал во јуниорска конкуренција, Марија Милева (-53 кг) сребрен во јуниорска и бронзен во У-21 во категоријата до 55 кг на силниот Меѓународен карате турнир Гранд...

Александар Неделковски тримуфираше на Гранд при Кроација и уште три медали за македонските каратисти...

Александар Неделковски го освои  првото место во кати за јуниори на Меѓународниот карате турнир Гран при Кроација во Самобор, Хрватска. Каратистот на Металург во...

Марија Петровска освои бронза на Гранд при Кроација (ФОТО)

Марија Петровска (-48 кг) освои бронзен медал  на Меѓуанродниот карате турнир Гранд при Кроација во Самобор, Хрватска. Каратистката на Макпетрол медалот го освои во јуниорска конкуренција.

Бронзa за Стефан Стојановиќ од Макпетрол на Гранд при Кроација

Стефан Стојановиќ (-76 кг)од Макпетрол освои бронзен медал во јуниорска конкуренција на силниот Меѓународен турнир Гранд при Кроација во Самобор – Хрватска. Најинтересните борби се во тек, односно во...

10 медали за македонските каратисти на „Кроација опен“, два за Александар Неделковски

Македонските каратисти на силниот Меѓународен турнир „Кроација опен 2019“ во Риека, Хрватска, освоија 10 медали  - 2 златни, 5 сребрени и 3 бронзени. Александар Неделковски во кати освои две одличја – сребро во сениори и бронза во У-18. Медалите ги...

Макпетрол со злато, две сребра и бронза на Кроација опен (ФОТО)

Каратистите на Макпетрол имаа успешен настап на еден од најголемите Меѓунардони карате турнири во регионот „Кроација опен 2019“ во Риека, Хрватска, освојуваќи по еден златен, два сребрени и еден бронзен медал.

Кеикс ја провери формата со 5 златни и 1 бронзен медал

На проверката на формата Карате клубот Кеикс викендов на Меѓународниот турнир „Вогошча опен“ во Сараево освои пет златни и еден бронзен медал. Најдобар поединец беше Мевлуд Мемеди кој...

Прв медал за Абдурахим Идризи во сениорска конкуреција – бронза со златен сјај

Абдурахим Идризи (-60 кг) со сенирска конкренција го освои бронзениот медал на еден од најјаките карате турнири на Балканот, „Кроација опен 2019“ во Ријека, Хрвтаска, на кој учествуваа над 2000 каратисти, 260...

Осум медали за Макпетрол на „Купот на шампионите“

Каратистите на Макпетрол изминатиов викенд освоиа 8 медали – 4 златни, 1 сребрен и 3 бронзени на Интернационалниот турнир „Куп на шампионите“ во Подгорица, Црна Гора. Со медали се закитија: 1.Абдурахим Идризи...

Кеикс со четири медали на „Купот на шампионите“

На „Купот на шампионите“ во Подгорица, Црна Гора, седумината каратисти на Кеикс освоија 4 медали -  1 златен, 1 сребрен и 2 бронзени. Јусра Адеми (У-16, +59 кг) освои злато...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...