Арсовски остана без медал во Премиер лигата

Жарко Арсовски, како натпреварувач на КК Макпетрол (инаку го води клубот КК Штип) не ја искористи шансата за освојување медал во вкупниот пласаман на Карате 1 Премиер лигата во Големото финале во Салзбург. Арсовскиво првото коло беше слободен во категоријата...

Јакупи шампион на Премиер лигата! (ФОТО)

Дефинитивно, нашиот каратист Берат Јакупи (КК Фати Гостивар) е шампион на Карате Премиер лигата во категоријата до 84 килограми. Со Големото финале вчера и денес во Салзбург, Австрија, завршува Премиер лигата. Иако вчераизвојува само една победа, против Србинот Милош Јовановиќ...

Јакупи и по поразот прв во Премиер лигата!?

Берат Јакупи со една победа и еден пораз на Големото финале на Карате 1 Премиер лигата во Слазбург, Австрија, ги заврши натпреварите оваа сезона во Лигата. И покрај, најверојатно Јакупи (КК Фати) во категоријата до 84 килограми ќе го освои...

На Големото финале на Премиер лигата очекуваме златен медал

На Големото финале на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург, Австрија, кое се одржува викендов, очекувањата за македонскиот карате спорт се големи, поради досегашниот добар настап на неколку каратисти. Секако, најмногу се очекува од Берат Јакупи од КК Фати...

Ранг листа на ВКФ за Премиер лигата

По завршувањето на  предпоследното коло на Карате 1 Премиер лигата во Ханау, Германија, викендов, Светската карате федерација (ВКФ) го објави рангирањето по категории. Освојувачот на златниот медал Берат Јакупи (до 84 кг.) има шанса да го поправи својот пласман во...

Павлов го освои петтото место во Премиер лигата

По вчерашниот успех на Берат Јакупи Карате 1 Премиер лигата во Ханау, Германија, кој го освои првото место во категоријата до 84 килограми, денес најзабележителен настап имаше Емил Павлов (-60 кг.) од КК Штип, кој во вкупниот пласман го...
карате

Златен медал за Берат Јакупи во Премиер лигата

Берат Јакупи од КК Фати од Гостивар ја потврди формата и во германскиот град Ханау каде што во категоријата до 84 клиограми го освои првото место. Јакупи во финалето го совлада Русинот Александар Алеив со 1:0. Третото место го поделија...

Нова шанса за каратистите во Премиер лигата

Македонските каратисти во сабота ќе се борат за подобар пласман во Карате 1 Премиер лигата. Ова коло од Лигата ќе се одржи во Ханау, Германија. Ова е прилика дел од нашите каратисти да ги подобрат изгледите за освојување на...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...