Емил Павлов е во финалето на Премиер лигата во Салзбург, Фахик Весели во репасаж

Емил Павлов се пласира во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург во категоријата до 60 килограми. Во борбата за златото ќе се бори со Анџело Кресченцо од Италија. Во полуфиналето со 2-1 славеше против Казахстанецот Дархан Асадилов. Финалето...

Петар Спасеновски – светлата страна во Премиер лигата, ќе се бори за бронза

Петар Спасеновски ќе се бори за бронзениот медал на Карате 1 Премиер лигата во Дубаи. Спасеновски имаше шанса за пласман во финалето, но во полуфиналната борба загуби Данијар Јулдашев од Казахстан 0-6. Сепак, ова е најдобар резултат на нашите каратисти во...

Моника Стефановска ќе се бори за бронза на Премиер лигата, Крстевски и Корболучи извонредни

Моника Стефановска донесе разведрување кај нашите каратисти на Карате 1 Премиер лигата во Ротердам, Холандија, затоа што само таа утре ќе се бори за медал од македонските каратисти, за бронзениот. Во борбата за бронзениот медал ќе се сретне со...

Емил Павлов ја совои Премиер лигата во Слазбург

Емил Павлов го освои златниот медал на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург во категоријата до 60 килограми откако во финалната борба го совлада Анџело Кресченцо од Италија 5-4.

Карате 1 Младинската лига во Венеција нова шанса за престиж

Од утре до недела на Карате 1 Младинската лига во Каорле-Венција, Италија, ќе настапат неколку млади каратисти од Македонија. Да потсетиме дека на Карате 1 Младинската лига во Софија, Бугарија, Фаик Весели го освои бронзениот медал и обезбеди учество на...

На Петар Спасеновски и Вероника Костовска и фалеше малку среќа за да освојат медал...

На Петар Спасеновски и Вероника Костовска и недостасуваше среќа за да освојат медал на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург, Австрија. Спасеновски доби две борби, а во четвртфиналето загуби од турскиот претставник Угур Акташ 0-4, а во репсажот извојува една...

Жарко Арсовски беше на чекор до борба за брoнза, Ангела Мојсовска стигна до репасажот...

За разлика од вчерашниот ден нашите каратисти денеска покажаа повеќе, па така Ангела Мојсовска и Жарко Арсовски се бореа во репасажот, а на Жарко му фалеше уште една победа за да се бори за бронзениот медал на првиот турнир...

Емил Павлов шампион на Премиер лигата во Москва

Емил Павлов (-60 кг) славеше со 3-1 е во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Москва, против Турчинот Ерај и го освои златниот медал. Подолго време на некој наш каратист не му успеало да освои златен медал на...

Марија Петровска и Андреј Ангеловски освоија бронзи на Младинската Карате 1 лига во Софија

Марија Петровска  и Андреј Ангеловски освоија бронзени медали на Карате 1 Младинската лига во Софија,Бугарија. Вчера освоивме три бронзени медали и со денешните два тоа се пет. Во суштина овие каратисти се здобија со добри стартни позиции за квалификациите за...

Смилковски и Николовски добро се носеа со светската елита на Карате 1 Серија А...

Младите македонски каратисти може да се пофалат за доброто издание со светската елита во Истанбул на Карате 1 Серија А лигата, на која настапуваат 1813 натпреварувачи 1813 од 101 земја. Столе Смилковски забележа четири победи, а Горан Николовски...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...