Хва ранг ИТФ ја одбележа најуспешната година

Теквондо клуб Хва ранг ИТФ Лескеоц-Охрид, кој воедно е и најдобар клуб во Македонија, традиционално ја одбележа годината на заминување со свеченост на која беа прогласени најдобрите натпреварувачи и се зборуваше за...

Едно злато и три сребра за Бутел на „Сараево опен 2019“

Четири медали од кои еден златен и три сребрени во А класа на Меѓународниот турнир „Сараево опен 2019“ за таеквондситите на Бутел. Медалите ги освоија јуниорот Филип Стаменов сребрен,...

Дамјан Трајковски најдобар натпреварувач на „Борба за хуманост“

На хуманитарниот таеквондо турнир „Борба за хумансот“ во организација на ТК Кобра пехарот за најдобар натпреварувач му припадна на Дамјан Трајковски од Кобра. За...

Почна хуманитарниот таеквондо турнир „Борба за хуманост“

Свечено е отворен хуманитарниот таеквондо турнир „Борба за хумансот“ во организација на ТК Кобра во Општина Гази Баба. На овој турнир учествуваат сите...

Утре „Борба за хуманост“ – таеквондо турнир во Скопје

„Борба за хуманост" е меѓународен таеквондо турнир кој ќе се одржи утре во Скопје во оргранизација на ТК Кобра. Според организаторот, за прв пат ќе се оддржи ваков таеквондо...

Седум од седум за Кобра на „Хереја опен 2019“ во Софија

ТК Кобра настапи имаше учинок 7 од 7 на Меѓународниот таеквондо турнир „Хереа опен 2019“ со учество на 1200 натпреварувачи од 8 држави. Седумте натрпреварувачи на Кобра освоија 7 медали - 2...

Пет медали за Тигри на „Хереа опен 2019“ во Софија

Таеквондо клубот Тигри во.екипна конкуренција го зазеде 7 место од 46 клубови за јуниорки на Хереа опен 2019 во Софија, Бугарија. Тигри освои - 2 златни и 3 бронзени медали за тигрите....

Бутел освои 11 медали на „Хереа опен“

Таеквондистите на Бутел се закитија со 11 одличја на најсилниот младински турнир во регионот „Хереа опен 2019“ во Софија-Бугарија. Натпреварувачите на Бутел освоија 1 златен, 5 сребрени и 5 бронзени медали.

Пет одличја за Кобра на „Тирана трофеј 2019“

Кобра освои пет одличја на Меѓуанродниот таеквондо „Тирана трофеј 2019“ -  1 златен медал, 1 сребрен и 3 бронзени, на кој настапија 300 натпреварувачи од 5 држави.

Три злата и три сребра за Бутел на „Тирана трофеј“

Седуммината натпреварувачи на Таеквондо клубот Бутел се враќаат со шест медали од Меѓународниот турнир „Тирана трофеј 2019“ што се одржа денеска во главниот град на Албанија. Бутелци освоија три златни медали и...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...